FACEBOOK            HR  |  EN

Arhiva · 1948 - 2000

1946 - 1948
GALERIJSKI POSTAV
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija Dubrovnik -  ljetnikovac Crijević – Pucić, Dubrovnik


1948


IZLOŽBA GRUPE LIKOVNIH UMJETNIKA DUBROVNIK
Izlažu: Stjepan Baković, Ljubo Kolovrat, Antun Masle, Niko Miljan, Ante Petričić, Atanasije Popović, Miše Račić, Elza Vučetić, Josip Vučetić, Jovan Običan
Vrijeme održavanja: 17.10.-31.10.1948.


CRIJEVIĆ PUCIĆ

krajem svibnja 1948.  

2 MAJSKA IZLOŽBA PODRUŽNICE ZA DALMACIJU




1948 - 1949

IZLOŽBA SLIKA, IKONA I SKULPTURA OD XV. DO XX. STOLJEĆA                                           
Nikola Božidarević, Mihajlo Hamzić, Paris Bordonc, Andrija Medulić, Guido Renni, Coreggio  /…/ Ivan Meštrović, Vlaho Bukovac, Mato Celestin Medović, Marko Murat, Miroslav Kraljević, Vladimir Becić

1.9.1950.
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija Dubrovnik, Frana Supila, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: prosinac 1948.




1950

1. IZLOŽBA STAROG SLIKARSTVA I KIPARSTVA
Vrijeme održavanja: 8.9.-21.9.1950.

2. DUBROVAČKE SLIKE XV. I XVI. STOLJEĆA
Nikole Božidarević, Mihajlo Hamzić…

3. IZLOŽBA UDRUŽENJA LIKOVNIH UMJETNIKA HRVATSKE
/ povodom Dubrovačkog festivala /
Kosta Angeli Radovani, Antun Augustinčić, Ljubo Babić, Vojin Bakić, Vlasta Baranjaj, Vladimir Becić, Dragan Beraković, Viktor Bernfest, Lujo Bezeredi, Malvina Borelli – Korolija, Frano Braće, Bruno Bulić, Vilim Čerić, Marijan Detoni, Ivan Domac, Nevenka Đorđević, Blanka Dužanec, Marta Ehrlich Tompa, Višnja Ercegović, Hermina Faust, Vladimir Filakovac, Ante Franičević, Pavao Gavranić, Vilko Gecan, Vera Gendić, Ivan Generalić, Oton Gliha, Ante Gojan, Kiril Halačev, Andrija Handža, Branka Hegedušić, Krsto Hegedušić, Željko Hegedušić, Oskar Herman, Vladimira Ivanović, Ivana Jelačić, Vladimir Jelić, Marijan Jevšovar, Ljerka Jovan – Šarić, Nikola Kečanin, Ivo Kerdić, Milan Kičin, Antun Kirinčić, Branko Kovačević, Edo Kovačević, Anka Krizmanić, Frano Kršinić, Velibor Mačukatin, Miron Makanec, Antun Masle, Hrvoje Melkus, Antun Mezdjić, Jerolim Miše, Miranda Morić, Antun Motika, Franjo Mraz, Anica Muačević, Omer Mujadžić, Edo Murtić, Vjekoslav Parać, Milan Pavić, Pavao Perić, Bartul Petrić, Mila Petričić, Kata Pezer, Oton Postružnik, Zlatko Prica, Vanja Radauš, Nikola Reiser, Josip Restek, Ivan Režek, Antun Rohaček, Kamilo Ružička, Rudolf Sablić, Ivan Sabolić, Stella Skopal, Vesna Sokolić, Jovanka Strajnić, Bojan Stranić, Vilim Svećnjak, Marijan Szabo, Vilko Šeferov, Ljudevit Šestić, Petar Šimaga, Frano Šimunović, Slavko Šohaj, Zlatko Šulentić, Ivan Švertasek, Marino Tartaglia, Milan Tolić, Ernest Tomašević, Ivan Tucić, Fedor Vaić, Nikola Vaško, Mladen Veža
Vrijeme održavanja: 8. - 21.9.1950.



1952

1. IZLOŽBA REPRODUKCIJA SVJETSKIH MAJSTORA - UNESCO
Vrijeme održavanja: 7.9.-28.9.1952.


2. REPRODUKCIJE PEJZAŽA XV. I XVI. ST.


3. POSTAV ZBIRKE
Vrijeme održavanja: studeni 1952.




1953

1. IZLOŽBA HRVATSKOG KIPARSTVA XIX. I XX. STOLJEĆA U UMJETNIČKOJ FOTOGRAFIJI
Vrijeme održavanja: 16.5.-31.5.1953.


2. VIII. PRVOMAJSKA IZLOŽBA - ULUH
/ Podružnica za Dalmaciju /
Stjepan Baković, Josip Botteri, Jelica Bukovac, Rudolf Gerhart Bunk, Ivo Dulčić, Mila Ferri, Vinko Foretić, Ante Franičević, Ante Gojak, Nikola Ignjatović, Ante Ivanišević, Ante Kaštelančić, Joko Knežević, Branko Kovačević, Eugen Krstulović, Tomislav Kukoč, Antun Masle, Vjera Matijaš, Bosiljka Mijatović, Ivan Mirković, Ljubomir Nakić, Jovan Običan, Bartol Petrić, Đuro Pulitika, Mate Radmilović, Željko Radmilović, Milan Tolić, Emanuel Vidović
Mjesta održavanja: Split, Dubrovnik, Šibenik, Zadar
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 4.6. - 18.6.1953.
 

3. MARO GRBIĆ
PORTRET U DUBROVNIKU XVIII. I XIX. STOLJEĆA
Vrijeme održavanja: 4.7.- 30.9.1953.  


4. IZLOŽBA REPRODUKCIJA LEONARDA DA VINCIJA
Vrijeme održavanja: 26.7.-30.8.1953.




1954

1. IZLOŽBA DUBROVAČKIH MOTIVA
Vrijeme održavanja: 5.1.-15.1.1954.


2. GABRO RAJČEVIĆ (1912 – 1943) / POSMRTNA IZLOŽBA
Vrijeme održavanja: 10.5.-1.7.1954.


3. IX. PRVOMAJSKA IZLOŽBA – ULUH
/ Podružnica za Dalmaciju – Split /
Josip Boteri, Jelica Bukovac, Rudolf Gerhart Bunk, Ivo Dulčić, Vinko Foretić, Ante Franičević, Ante Gojak, Nikola Ignjatović, Ante Ivanišević, Ante Kaštelančić, Joko Knežević, Branko Kovačević, Eugen Krstulovoć, Antun Masle, Ivan Mirković, Đuro Pulitika, Željko Radmilović, Petar Ružić, Marin Studin, Milan Tolić   
Mjesta održavanja: Split, Dubrovnik, Zadar, Rijeka
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 13.6.-25.6.1954.
 


4. MOTIVI IZ NOB U DJELIMA DALMATINSKIH SLIKARA
Vrijeme održavanja: 12. 10.-22. 10. 1954.


5. TREĆA IZLOŽBA SAVEZA LIKOVNIH UMJETNIKA JUGOSLAVIJE
/ u sklopu IV. Dubrovačkih ljetnih igara /
Boris Anastasijević, Kosta Angeli Radovani, Ljubo Babić, Vojin Bakić, Milan Bizovičar, Vojo Dimitrijević, Ivo Dulčić, Olga Jevrić, Boris Kalin, Milan Konjović, Branko Kovačević, Ferdinand Kulmer, Lazar Ličenoski, Nikola Martinoski, Jerolim Miše, Radenko Mišević, Predrag Milosavljević, Nikola Njirić, Petar Pallavicini, Marijan Pregelj, Aleksandar Prijić, Miodrag Protić, Karel Putrih, Risto Stijović, Borče Trajkovski, Miloš Vučković
Vrijeme održavanja: 1. 7. 1954.




1955

1955. uređenje Galerije  
IZLOŽBA SAVREMENIH SLIKARSKIH DJELA
 / u sklopu VI. Dubrovačkih ljetnih igara /


1. X. JUBILARNA PRVOMAJSKA IZLOŽBA-  ULUH
/ Podružnica za Dalmaciju /
Rudolf Gerhart Bunk, Ante Franičević, Ante Kaštelančić, Joko Knežević, Milan Tolić, Ivo Dulčić, Antun Malse, Eugen Krstulović, Đuro Pulitika, Bosiljka Kovačević Mijatovića
Vrijeme održavanja: 25.6.-10.6.1955.



2. IZLOŽBA 15 – TORICE
/ izložba u sklopu VI. Dubrovačkih ljetnih igara /
Marko Čelebonović, Ivan Generalić, Oton Gliha, Oskar Herman, Milan Konjović, Milo Miulunović, Edo Murtić, Mića Popović, Oton Postružnik, Marij Pregelj, Zlatko Prica, Miodrag Protić, Gabrijel Stupica, Lazar Vujaklija, Pedja Milosavljević
Vrijeme održavanja: 20.7. - 15.9.1955.




1956

1. IZLOŽBA SUVREMENE LITOGRAFIJE SJEDINJENIH DRŽAVA  
Clinton Adams, Emilio Amero, Garo Z. Antreasian, Raymond Bandar, Will Barnet, Martin Barooshian, Ture Bengtz, George Biddle, Alexander Calder, Rockwell Carey, Jean Charlot, Eleanor Coen, Ralston Crawford, Adolf Dehn, Werner Drewes, Patrick Dullanty, Caroline Durieux, Max Ernst, Earl Escher, Richard A. Florsheim, Arthur Flory, Mark Freeman, Edwin Fulwider, Emile Gelé, Helen Gerardia, Roland Ginzel, Leon Goldin, Louis Hechenbleikner, Arthur L. Helwig, Kenneth Hindes, Louise Hoodenpyl, Victoria Hutson Huntley, Max Kahn, Jerome Kaplan, Harry E. Krug Jr., William Leonard, Milton Levey, Margaret Lowengrund, Alice Mason, John Mc Clellan, Byron Mc Clintock, Doris Meyer, John Muench, Reginald H. Neal, Nathan J. Oliveira, Jerry Opper, Robert Ortlieb, Jack Perlmutter, George Picken, Michael Ponce de Leon, Neal Putman, Norma Rawson, Orrel P. Reed Jr., Deborah Remington, Clare Romano, John Sandlin, Sidney Shapiro, Burr Singer, Benton Spruance, Maltby Sykes, Wayne Thiebaud, John von Wicht, Emil Weddige, Ralph Wickiser, Jane Lo Wyatt, Richard Zoellner
Mjesta održavanja: Moderna galerija, Ljubljana / Gradska galerija suvremene umjetnosti, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 5.6. - 25.6.1956.



2. SUVREMENI SLIKARI JUGOSLAVIJE
/ u sklopu VII. Dubrovačkih ljetnih igara /
Frano Šimunović, Slavko Šohaj, Aleksa Čelebonović, Stojan Čelić, Jovan Bijelić, Riko Debenjak, Ivo Dulčić, Oskar Herman, Ljubo Ivančić, Milan Konjović, Stane Kregar, Laza Lazarević, Petar Lubarda, Pedja Milosavljević, Marij Pregelj, Božidar Rašica, Aleksander Srnec, Miljenko Stančić, Gabrijel Stupica, Ivan Tabaković, Marino Tartaglia, Josip Vaništa
Vrijeme održavanja: 1.8. - 30. 9.1956.


 
3. SUVREMENI PRIMITIVNI UMJETNICI
Eugen Buktenica, Feješ, Ivan Generalić, Petar Smajić, Emerik Virius
Vrijeme održavanja: 1.8. - 30. 9.1956.




1957

1. IZLOŽBA SUVREMENE HRVATSKE PRIMIJENJENE UMJETNOSTI
Koraljka Adum, Slava Antoljak, Adela Arkus, Vlasta Baranjaj, Malvina Borelli, Jagoda Buić-Bonetti, Tošo Dabac, Milan Dobrić, Vlado Frgić, Erna Gavella, Vera Gendić, Zvonimir German, Otto Hohnjec, Ante Jakić, Ivana Jelačić, Slavko Jurić, Marija Kalentić, Milan Kičin, Marija Kolić, Heda Kras, Zlata Krmpotić-Komadina, Nada Kunej-Landski, Lidija Laforest, Zvonimir Lukačić, Milenija Mulanović, Milan Pavić, Bianka Penić, Mila Petričić, Ivan Picelj, Marta Plazzeriano, Anica Polak, Josip Pukanić, Vjenceslav Richter, Ferdo Rosić, Stella Skopal, Marijan Szabo, Ljerka Šarić-Jovan, Božena Šulentić, Zlatko Šurjak, Melanija Velikonja, Ika Vuković, Hinka Vulin, Milan Vulpe, Marija Zidarić, Zlatko Zrnec
Vrijeme održavanja: 7.7. - 25.7.1957.


2. SAVREMENA JUGOSLOVENSKA UMETNOST / SLIKARSTVO – SKULPTURA
/ povodom II. kongresa Association Internationale des Arts Plastiques (AIAP) - UNESCO /  Assemblées Générales
Kosta Angeli Radovani, Vojin Bakić, Janez Bernik, Ana Bešlić, Slavoljub Bogojević, Stojan Čelić, Marko Čelebonović, Riko Debenjak, Vojo Domitrijević, Ivo Dulčić, Ivan Generalić, Oton Gliha, Petar Hadžiboškov, Krsto Hegedušić, Oskar Herman, Đorđe Ilić, Ljubo Ivančić, Olga Jančić, Ksenija Kantoci, Albert Kinert, Milan Konjović, Edo Kovačević, Ivan Kožarić, Ferdinand Kulmer, Lazar Ličenoski, Nikola Martinoski, Antun Masle, Petar Mazev, Radenko Mišević, Antun Motika, Edo Murtić, Šime Perić, France Peršin, Mišo Popović, Oto Postružnik, Zlatko Prica, Nikola Reiser, Branko Ružić, Ivan Sabolić, Jakob Savinšek, France Slane, Mladen Srbinović, Miljenko Stančić, Frano Šimunović, Slavko Šohaj, Zlatko Šulentić, Mica Todorović, Miloš Vušković, Aleksandar Zarin
Vrijeme održavanja: kolovoz – rujan 1957


3. RETROSPEKTIVNA IZLOŽBA IGNJATA JOBA
Mjesta održavanja: Split, Zadar, Rijeka, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 17.10.1957.


4. ASTRONOMSKA IZLOŽBA
/ u okviru Međunarodne geofizičke godine /
Vrijeme održavanja: 17.10 - 27.10.1957.


5. BARTUL IVANKOVIĆ (XIX. st.)
Vrijeme održavanja: 17. 12. - 29.12.1957.

 


1958

MODERENA ZBRIKA UMJETNIČKE GALERIJE DUBROVNIK -  U ZAPISNIKU SJEDNICE UGD 14.6.1958.
Vrijeme održavanja: 26.5.1958.


GALERIJSKE PRINOVE 1957.



JUGOSLAVENSKA GRAFIKA
Vrijeme održavanja: 18.9. -  1958.

 



1959

1. IZLOŽBA SREDNJEVJEKOVNIH FRESAKA
Vrijeme održavanja: srpanj - kolovoz 1959.


2. NOB U LIKOVNOJ UMJETNOSTI
/ RIJEKA - UGD - KOSTA STRAJNIĆ /
Vrijeme održavanja: 21.10. - 21.11.1959.


3. GALERIJSKE PRINOVE 1959.
Vrijeme održavanja: prosinac 1959.





1960.

1. SLIKARSTVO POSLIJERATNE GENERACIJE
Janez Bernik, Vjekoslav Brešić, Cigarčić, Boris Dogan, Ivo Dulčić, Ljubo Ivančić, Vasilije Jordan, Boris Kalina, Albet Kinert, Hajrudin Kujundžić, Ferdinand Kulmer, Vasko Lipovac, Edo Murtić, Šime Perić, Ordan Petlevski, Roman Petrović, Ivan Picelj, Zlatko Prica, Nikola Reiser, Roca, Đuro Seder, France Slana, Mladen Srbinović, Aleksandar Srnec, Miljenko Stančić, Ljubo Škrnjug, Marko Šuštarić, Mica Todorić, Josip Vaništa
Vrijeme održavanja: 10.2.-10.3.1960.


SIMFONIJSKI KONCERT / VEČER SUVREMENE MUZIKE
Izvodi: Gradski orkestar
Dirigent: Anton Nanut
Organizacija: Društvo prijatelja muzike, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 12.2.1960.
 

2. IZLOŽBA GRAFIKA I AKVARELA ZBIRKE KOSTE STRAJNIĆA
Ljubo Babić, Joško Baica, Tomislav Beran, Vlaho Bukovac, Menci Clement Crnčić, Josip Colonna, Petar Dobrović, Ivo Dulčić, Ivan Ettore, Emerik Feješ, Ivanka Gavanska, Oskar Herman, Stijepo Ivanišević, Stevan Kijac, Dušan Kokotović, Milan Konjović, Ljupko Kolovrat, Miroslav Kraljević, Tomislav Krizman, Petar (Pjer) Križanić, Jakša Magaš, Nikola Martinovski, Antun Masle, Ivan Meštrović, Peđa Milosavljević, Ivan Mirković, Marko Murat, Nikica Nadramija, Jovan Običan, Maja Pecarić, Mihailo Petrov, Branko Petrović, Roman Petrović, Juraj Plančić, Đuro Pulitika, Gabro Rajčević, Ivo Režek, Milovan Stanić, Slavko Stolnik, Jovanka Strajnić, Tihomila Sučić, Viktor Šerbu, Fran Tratnik, Josip Trostman, Lazar Vozarević /// Umetaro Azechi, Max Beckmann, Florian Breuer, Rudolf Gerhart Bunk, Heinrich Campendonk, Lyonel Feininger, Arnold Fiedler, Hans Gassebner, Wyn George, George Grosz, Franz Heckendorf, Willy Hempel, Walter Hoefner, Karl Hofer, Willy Jaeckel, Heinrich Kasan, Oskar Kokoschka, Hermann Koller, Oskar Koller, František Kotvald, Mihail larionov, Max Liebermann, Filip Maljavin, Ludwig Meidner, Wilhelm Morgner, Josef Nemec, Boris Obreškov, Otto Pankok, Max Pechstein, Pablo PIcasso, Vivaldo Poli, Carl Rabus, Patricia Saubert – Wetzel, Frank Ludwig Schaefer, Franz Graf Schaffgotsch, Erich Waske, Kaete Wilczynska, japanski umjetnik XVIII. vijeka, japanski slikar XIX. vijeka   
Vrijeme održavanja: 15.3.-15.4.1960.




OPERNI KONCERT
Solist: Makso Savin, bas / prvak opere Sarajevo
Dirigent: Anton Nanut
Vrijeme održavanja: 1.4.1960.


3. FRANO ŠIMUNOVIĆ
/ Izložba je prenesena iz Galerije umjetnina, Split /
Vrijeme održavanja: 30.5. - 20.6.1960.


4. DJELA I KRETANJA – 9 SLIKARA
Janez Bernik, Oskar Herman, Ljubo Ivančić, Stane Kregar, Zoran Petrović, Marij Pregelj, Mladen Srbinović, Miljenko Stančić, Lazar Vujaklija
Vrijeme održavanja: 5.7. - 31.9.1960.


5. JURAJ PLANČIĆ (1899 – 1930) - RETROSPEKTIVNA IZLOŽBA
 / Izložba je prenesena iz Galerije umjetnina, Split /
Vrijeme održavanja: 15.11. - 25.11.1960.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                


6. HENRY MOORE - SKULPTURE, FOTOGRAFIJE, REPRODUKCIJE
Vrijeme održavanja:  6.12. - 20.12.1960.
U Galeriji likovnih umjetnosti, Rijeka - izlaže 1.05.1960 - 31.08.1960 / prije toga – Maribor, , Slovenj Gradec, Kranj, Rijeka , Banja Luka,

 



1961

1. JOSIP COLONNA - GRAFIKE, GVAŠEVI, TEMPERE
Vrijeme održavanja: 24.1. - 7.2.1961.


2. PRVOMAJSKA IZLOŽBA GRUPE DUBROVAČKIH UMJETNIKA
Eugen Krstulović, Antun Masle, Ivo Dulčić, Jakša Magaš, Ivan Mitrović, Ivo Grbić, Jovan Običan, Niko Miljan
Vrijeme održavanja: 1.5. - 10.5.1961.


3. IVAN ETTORE (1910 – 1938) - KOMEMORATIVNA IZLOŽBA     
Vrijeme održavanja: 21.6. - 4.7.1961.


4. 10 GODINA MAJSTORSKE RADIONICE KRSTE HEGEDUŠIĆA
Biserka Baretić, Boris Dogan, Francina (Franjo) Dolenec, Tomo Gerić, Marina Kalentić, Ivo Kalina, Franjo Koren, Ferdinand Kulmer, Jure Labaš, Nevenka Lovrić, Dušan Malešević, Šime Perić, Ordan Petlevski, Predrag Purić, Željko Senečić, Maja Spiller, Goranka Vrus - Murtić, Pedro Bernal Troncoso
Vrijeme održavanja: 15.7. - 15.9.1961.


5. IVO LOZICA– MEMORIJALNA IZLOŽBA
Vrijeme održavanja: 27.7. - 15.9.1961.


6. IKONE BOKOKOTORSKE ŠKOLE
Ikone zbirki: Umjetničke galerije Dubrovnik, Dubrovnik; Koste Strajnića, Dubrovnik; Galerije umjetnina, Split
Vrijeme održavanja: kolovoz – rujan 1961.


 


1962

1. KANADSKA ESKIMSKA UMJETNOST
Abraham, Adamee, Ali Akpatook, Alasuak, Amidilak, Annie, Anocwakelook, Atamie, Aupaluktok, Charlie, Davatee, Davidee, Hoovesaksiak, Innukpuk, J. Inukpuk, Isacoee, Iyela, Jeshua, Johanassie, Kanova, Kapunak, Kasudluak, Katak, Keakshook, Kigelik, Kinoajuak, Koomalook, Kudlik, Kumalook, Luktak, Makka, Markosee, Mungituk, Neahkudluk, Niviaksiak,Noovooaksiak, Oshaweetuk, Pitaulak, Pootegook, Putagook, Puuloosie, Salassie, Samoutuk, Sanasak, Sarolee, Sharkee, Shekealoak, Shereapik, Shoroapik, Simon, Simonee, Issa the Smiler, Sinonce, Johnnis Thomas, Topiak, Tudlik, Tunu, Weetalook & nepoznati umjetnici
Vrijeme održavanja: 26.4. - 13.5.1962.


2. MAKSIM KRSTULOVIĆ
Vrijeme održavanja: 8.5. - 20.5.1962.


3. MARIJAN NOVAK
Vrijeme održavanja: 8.5. - 20.5.1962.


4. MASKE, MIMIKE I MARIONETE / ORIGINALNE FRANCUSKE MASKE I MARIONETE
Vrijeme održavanja: 19.5. - 20.5.1962.


5. GRAFIKA I. OSNOVNE ŠKOLE
Vrijeme održavanja: 5.6. - 17.6.1962.


6. LILIANA COSSOVEL
Vrijeme održavanja: 30.6. - 11.7.1962.


7. 8 SLIKARA
Stojan Čelić, Vasilije Jordan,  Zlatko Prica, Miodrag B. Protić, Svetozar Samurović, France Slana, Slavko Šohaj, Ive Šubic
Vrijeme održavanja: 15.7. – 15.9.1962.


8. JOSÉ CUNEO - PERINETTI
Vrijeme održavanja: 27.7. - 5.8.1962.



PIERRE VIALA - 1000 RÉCITALS DE POÉSIE FRANÇAISE AUTOUR DU MONDE
/ Récital de Poésie / Divertissement Poétique / One Man Show /


 


1963

1. SAVO RADULOVIĆ
Vrijeme održavanja: 18.6. - 5.7.1963.


2. 8 SLIKARA
Nedeljko Gvozdenović, Gojmir Anton Kos, Antun Motika, Mića Popović, Oton Postružnik, Ljubo Škrnjug, Marko Šuštaršić, Vladimir Veličković
Vrijeme održavanja: 20.7. - 15.9.1963.


3. IZLOŽBA IKONA
/ u čast IV. kongresa i proslave X. obljetnice Fédération internationale des traducteurs /
Ikone zbirki: Umjetničke galerije Dubrovnik, Dubrovnik; Koste Strajnića, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: kolovoz - rujan 1963.


4. MILENA LAH & MIRANDA MORIĆ -  SLIKAR I KIPAR  
Vrijeme održavanja: rujan - listopad 1963.


5. I. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ u čast Dana oslobođenja Dubrovnika /
Dragutin Fradl, Ivo Grbić, Marijan Guvo, Jakša Magaš, Nikola Manojlović, Antun Masle, Bosiljka Mijatović - Kovačević, Kasja Mijatović - Uhlik, Ivan Mitrović, Nikola Njirić, Jovan Običan, Ante Pavličević, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Viktor Šerbu, Josip Trostmann, Branimir Vasić, Agnes Velikonja, Ivo Vojvodić, Tihomil Vranješ
Vrijeme održavanja: 18.10. - 31.10.1963.



6. MARKO RAŠICA / POSMRTNA IZLOŽBA UZ 80-GODIŠNJICU ROĐENJA (1883 – 1963)
Vrijeme održavanja: 28.12.1963. - 15.1.1964.

 



1964

1. PEJZAŽ U DJELIMA DALMATINSKIH SLIKARA
Vlaho Bukovac, Ivo Dulčić, Ljubo Ivančić, Ignjat Job, Ante Kaštelančić, Joko Knežević, Antun Masle, Celestin Medović, Jerolim Miše, Vjekoslav Parać, Juraj Plančić, Đuro Pulitika, Gabro Rajčević, Frano Šimunović, Marino Tartaglia, Emanuel Vidović, Ivo Vojvodić,
Mjesto održavanja: Grad Hvar
Vrijeme održavanja: 15.6. - 15.9.1964.


2. IVO GRBIĆ - AKORDI / GRAFIKE
Vrijeme održavanja: 10.4.-25.4.1964.


3. ANTUN MASLE
Vrijeme održavanja: 25.5.-15.6.1963.


4. 8 SLIKARA
Stojan Aralica, Vera Božičković-Popović, Andrej Jemec, Bogdan Meško, Edo Murtić, Vanja Radauš, Miroslav Šutej, Živojin Turinski
Vrijeme održavanja: 20.7. - 15.9.1964.


5. IZLOŽBA UMJETNIKA IZ TRSTA
August Černigoj, Robert Hlovaty, Klaudij Palčić, Rudolf Saksida, Lojze Spacal
Vrijeme održavanja: 1.10.-15.10. 1964.


6. II. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ u čast 20-godišnjice oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan Anđelić, Staša Beložanski, Stevan Bravačić, Ivo Grbić, Eugen Krstulović, Jakša Magaš, Slavko Marić, Antun Masle, Bosiljka Mijatović - Kovačević, Kasja Mijatović - Uhlik, Ivan Mitrović, Nikola Njirić, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Branimir Vasić, Agnes Velikonja, Ivo Vojvodić
Vrijeme održavanja: 18.10.-31.10.1964.
   





1965

PEJZAŽ U DJELIMA DALMATINSKIH SLIKARA U CAVTATU

1. TOMISLAV HRUŠKOVEC
Vrijeme održavanja: svibanj 1965.


2. VJEKOSLAV BREŠIĆ
Vrijeme održavanja: 5.6. - 20.6.1965.


3. 8 SLIKARA
Bojan Bem, Ivo Dulčić, Oton Gliha, Joža Horvat - Jaki, Nikola Koydl, Albin Rogelj, Leonid Šejka, Ivan Tabaković
Vrijeme održavanja: 15.7. - 1.9.1965.


4. IVO VOJVODIĆ
Vrijeme održavanja: 6.9.-20.9.1965.


5. PEKO – ŠKERLJ - TROSTMAN
Vrijeme održavanja: 10.9. - 25.9.1965.


6. IZLOŽBA HERCEGOVAČKIH SLIKARA
Vrijeme održavanja: listopad 1965.


7. III. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ u čast Dana oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan Anđelić, Staša Beločanski, Stevan Bravačić, Ivo Grbić, Marijan Guvo, Eugen Krstulović, Jakša Magaš, Antun Masle, Bosiljka Mijatović - -Kovačević, Kasja Mijatović - Uhlik, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostmann, Branimir Vasić, Ivo Vojvodić
Vrijeme održavanja: 18.10. - 31.10.1965.

 



1966

1. JAGODA BUIĆ


2. ANTUN MASLE
Vrijeme održavanja: 15.5. – 30.5.1966.

3. IZLOŽBA MAJSTORSKE RADIONICE KRSTA HEGEDUŠIĆA
Vrijeme održavanja: 1.8. - 31.8.1966.


4. MARIJAN GUVO
Vrijeme održavanja: 6.9.- 1966.


5. MIRKO KUJAČIĆ
Vrijeme održavanja: 26.9.- 10.1966.


6. IV. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ u čast Dana oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan Anđelić, Tomislav Beran, Tomislav Ciko, Ivo Dulčić, Ivo Grbić, Marijan Guvo, Marija Jug - Pecarić, Ivo Jašić, Branko Kovačević, Jakša Magaš, Nikola Manojlović, Slavko Greg Marić, Antun Masle, Bosiljka Mijatović - Kovačević, Kasja Mijatović- Uhlik, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Pero Šantić, Josip Škerlj, Josip Trostman, Branimir Vasić, Agnes Velikonja, Ivo Vojvodić
Vrijeme održavanja: 18.10. - 31.10.1966.


 



1967

LISTOPAD - IZLOŽBA FOTOGRAFIJA RAVENNE

1. IVAN JURJEVIĆ – KNEZ / SKULPTURE
Vrijeme održavanja: 15.6. - 30.6.1967.


2. ĐURO PULITIKA
Vrijeme održavanja: 24.6. - 10.7.1967.


3. IZLOŽBA SAVREMENE BELGIJSKE KERAMIKE, TAPISERIJE I METALA
Liliane Badin, Eliane Marie Thérese Baeyens, Barbier, Marcel – Louis Baugniet, Francis Behets, Roger Bonduel, Anne Bonnet, Pierre Caille, René Carcan, Simon du Chastel, Francis Coutellier, José Crunelle, Mary Dambiermont, Monique Destrebecq, Carmen Dionyse, Atelier de Dour, Edmond Dubrunfaut,
Lecroix – Flagey, Victor Goyvaerts, René Guiette, Maud Henon, Noël Jacques, Maurice Joly, Antonio Lampecco, Octave Landuyt, Kurt Lewy, Lismonde, Camille Majerus, Gustave Marchoul, Mirko Orlandini, Lieve De Palsmaeker , Anne Podolski, Yves Rhayé, Rik Slabbinck, Roger Somville, Monique de Spot, Olivier Strebelle, Rodolphe Strebelle, Amphora-Roger Vandeweghe, Antoine de Vinck, Julien Van Vlasselaer, Tapta Wierusz-Kowalski,
Mjesta održavanja: Umjetnička galerija, Dubrovnik / Moderna galerija, Rijeka / Etnografski muzej, Beograd
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 15.7. - 1.8.1967.


4. POSLIJERATNA HRVATSKA UMJETNOST
Vrijeme održavanja: 9.8. - 2.9.1967.


5. MIJO MIJUŠKOVIĆ
Vrijeme održavanja: 5.9. - 20.9.1967.


5. IZLOŽBA ČETVORICE UMJETNIKA
Ervin Hotko, Bruno Stane Grill, Mijo Mijušković, Vojo Stanić
Vrijeme održavanja: 5.9. - 20.9.1967.


6. ARTISTI CONTEMPORANEI DI DUBROVNIK
Ivo Dulčić, Ivo Grbić, Marijan Guvo, Marija Jug - Pecarić, Branko Kovačević, Eugen Krstulović, Jakša Magaš, Antun Masle, Bosiljka Mijatović, Kasja Mijatović - Uhlik, Romana Milutin, Ivan Mitrović, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Pero Šantić, Josip Škerlj, Josip Trostman, Branimir Vasić, Agnes Velikonja, Ivo Vojvodić
Mjesto doržavanja: Ravenna
Vrijeme održavanja: rujan 1967.


7. IZLOŽBA FOTOGRAFIJA RAVENNE
Vrijeme održavanja: rujam - listopad 1967.  provjeri novinski članak – modri registrator

 



1968

1. ANTUN MASLE - KOMEMORATIVNA IZLOŽBA
Mjesta održavanja: Umjetnička galerija, Dubrovnik / Galerija umjetnina, Split / Salon ULUH, Zagreb
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): svibanj 1968.


2. I. HERCEGNOVSKI ZIMSKI SALON
Vrijeme održavanja: svibanj 1968.


3. SUVREMENI TALIJANSKI UMJETNICI
Giovanni Bernardi, Aldo Borgonzoni, Luciana Bruttomesso, Federico Bidischini, Giancarlo Cannas , Adriano Calavalle, Giovanni Campus, Costantino Carosi, Riccardo Chicco, Nando Coletti, Anita Corbos, Adriano Giambolini, Luigina de Grandis, Armando de Petris, Mario Gorini, Virgilio Guidi, Vittorio Landi, Luigi Franchi, Giovanni Longo, Piero Lustig, Gianni Mantovani, Umberto Martinelli, Giovanni Martini, Amedeo Masacci,  Nelia Massarotti, Paolo Alfredo Moresco, Ettore Mossini, Mario Parentela, Armando Pizzinato, Antonietta Reschiglian, Mario Salmaso, Sergio Schirato, Giorgio Sforza, Orlando Sorgato, Bruno Talpo, Odo Tinteri, Domenico Tratianni, Filippo Zaccaria, Bruno Zolia
Vrijeme održavanja: 9.6. - 25.6.1968.


4. PRODAJNI SALON
Vrijeme održavanja: srpanj 1968.


5. NAIVCI NARODA JUGOSLAVIJE
Vrijeme održavanja: 20.7. - 25.8.1968.


6. PAOLO DELL'ORO
Vrijeme održavanja: 28.8. - 10.9.1968.


7. IZLOŽBA BEČKIH UMJETNIKA - GALERIJA TAO – BEČ / VIENNA
Amano, Langthaler, Liao, Lojen , M.M.75, Léos La Mer, Mostböck, Roupec, Berthe Schmidt, Tai-Li, Yayanagi
Vrijeme održavanja: 14.9. - 30.9.1968.


8. V. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ u čast Dana oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan Anđelić, Tomislav Ciko, Ivo Grbić, Marijan Guvo, Ivo Jašić, Marija Pecarić Jug, Marijan Kocković, Branko Kovačević, Bosiljka Mijatović - Kovačević, Kasja Mijatović - Uhlik, Romana Milutin, Ivan Mitrović, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Pero Šantić, Josip Škerlj, Josip Trostmann, Branimir Vasić, Angnez Velikonja, Ivo Vojvodić
Vrijeme održavanja: 18.10. - 1.11.1968.


9. PIET VELTMAN - IZLOŽBA FOTOGRAFIJA
Vrijeme održavanja: 25.11. - 10.12.1968.


 


1969

1. EMANUEL VIDOVIĆ – IZLOŽBA GVAŠEVA
Vrijeme održavanja: 15.5. - 7.6.1969.


2. LUKŠA PEKO
Vrijeme održavanja: 14.6. - 4.7.1969.


3. KOSTA ANGELI RADOVANI – SKULPTURE
Vrijeme održavanja: 12.7. - 23.8.1969.


4. SUVREMENI RAVENSKI UMJETNICI
/ u čast potpisivanja akta o bratimljenju Ravenne i Dubrovnika /
Nevio Bedeschi, Angelo Biancini, Umberto Folli, Gaetano Giangrandi, Giuliano Manoni, Domenico Matteucci, Ettore Panighi, Antonio Rocchi, Giuliano Ruffini, Guerino Tramonti, Francesco Verlicchi, Carlo Zauli
Vrijeme održavanja: 26.9. - 6.10.1969.


5. VI. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ u čast Dana oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan Anđelić, Tomislav Beran, Tomislav Ciko, Marijan Guvo, Ivo Jašić, Marija Pecarić Jug, Marijan Kocković, Ljupko Kolovrat, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Eugen Krstulović, Kasja Mijatović - Uhlik, Romana Milutin, Ivan Mitrović, Nikola Njirić, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Miho Šiša, Josip Škerlj, Josip Trostman, Branimir Vasić, Neža Velikonja, Ivo Vojvodić
Vrijeme održavanja: 17.10. - 6.11.1969.

 




1970

1. JAKIĆ -  LONČARIĆ - PEJAKOVIĆ
Vrijeme održavanja: 28.5. - 10.6.1970.


2. YVETT FEIDT – MINIJATURE
Vrijeme održavanja: 28.5. - 10.6.1970.
 

3. JOSIP ŠKERLJ
Vrijeme održavanja: 12.6. - 28.6.1970.


4. JOAN MIRÓ
Vrijeme održavanja: 6.7. - 25.7. 1970.


5. VASKO LIPOVAC
Vrijeme održavanja: 13.7. - 26.7.1970.
 

6. SLIKARSKA OBITELJ BUKOVAC
Vlaho Bukovac, Ivanka Bukovac, Jelica Bukovac Radosavljević, Jelica Lele Radosavljević
Vrijeme održavanja: 28.7. - 20.8.1970.
                                          

7. GREGOR KRUK – SKULPTURE
Vrijeme održavanja: 24.8. - 9.9.1970.


8. HERMANN ELLER – SLIKE
Vrijeme održavanja: 24.8. - 9.9.1970.


9. JOSIP TROSTMAN – IZLOŽBA ULJA, TEMPERA I CRTEŽA
Vrijeme održavanja: 11.9. - 24.9.1970.


10. MILE SKRAČIĆ
Vrijeme održavanja: 25.9. - 10.10.1970.


11. IVAN I JOSIP GENERALIĆ
/ povodom Međunarodnog susreta naivne umjetnosti – Naivni 70 /   
Mjesta održavanja: Atelier Ivana Genralića, Hlebine / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 15.10. – 31.10.1970.  



12. SLIKARSTVO OD 1900. DO 1925. - IZLOŽBA REPRODUKCIJA / UNESCO                      
/ u okviru Međunarodne godine obrazovanja /
Vrijeme održavanja: listopad 1970.


13. VII. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ ULUH Pododbor Dubrovnik - u čast Dana oslobođenja Dubrovnika /
Vrijeme održavanja: listopad 1970.


14. IZ FUNDUSA GALERIJE
/ povodom proslave 25. godišnjice osnutka Umjetničke galerije Dubrovnik /
Vrijeme održavanja: prosinac 1970. - siječanj 1971.


15. SLIKARSKE TEHNIKE - DIDAKTIČKA IZLOŽBA                    
Mjesto održavanja: dubrovačke škole, Dubrovnik  


 



1971


1. SUVREMENA TURISTIČKA ARHITEKTURA U HRVATSKOJ
Bernardo Bernardi, Andro Čičin - Šain, Julije De Luca, Igor Emili, Ines Filipović, Nikola Filipović, Ana Maria Jelinčić, Branko Kincl, Stanko Kiš, Božidar Kolonić, Ico Križ, Romana Kunstelj, Lovro Perković, Boris Magaš, Zlatko Poljičak, Ante Rožić, Krešimir Rubetić, Matija Salaj, Damir Šalat, Neven Šegvić, Vlado Šverko, Žarko Vincek
Vrijeme održavanja: 30.1. - 20.2.1971.


2. ANTE KUDUZ
Vrijeme održavanja: 31.3. - 14.4.1971.


3. MIROSLAV ŠUTEJ
Vrijeme održavanja: 31.3. - 14.4.1971.


3. ULUH DUBROVNIK - PROLJETNA IZLOŽBA DUBROVAČKIH UMJETNIKA U ČAST JUBILEJA HRVATSKOG SLIKARA MATA CELESTINA MEDOVIĆA
Tomislav Ciko, Ivo Dulčić, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Marijan Kocković, Branko Kovačević, Ivan Mitrović, Lukša Peko, Milena Pemić - Zlatogorska, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman Pino, Agnes Velikonja
Vrijeme održavanja: 16.4. - 30.4. 1971.
    

4. BUDEŠA – JAKELIĆ – KAŠTELANČIĆ - PAVIĆ
Vrijeme održavanja: 10.5. - 25.5.1971.
 

5. IZLOŽBA DJEČJEG CRTEŽA
Sudjeluju - profesori: Stijepan Anđelić, Marojica Bijelić, Blanka Mohorić, Lukša Peko, Viktor Šerbu, Branimir Vasić, Agnes Velikonja
Vrijeme održavanja: 27.5. - 10.6.1971.


6. GALERIJA FORUM
Kosta Angeli Radovani, Balizar Bahorić, Raul Goldoni, Ksenija Kantoci, Ante Kuduz, Ferdinand Kulmer, Ivan Lovrenčić, Stevan Luketić, Edo Murtić, Virgilije Nevjestić, Oton Postružnik, Zlatko Prica, Nikola Reiser, Frano Šimunović
Vrijeme održavanja: 17.6. - 10.7.1971.


7. IVO DULČIĆ - SLIKA NASTALE OD 1953. DO 1971.
Postav izložbe: Ivo Dulčić
Vrijeme održavanja: 16.7. - 15.8.1971.


8. FRANO KRŠINIĆ
Vrijeme održavanja: 16.7. - 30.9. 1971.


9. MARIJA PECARIĆ JUG
Vrijeme održavanja: 20.9. - 5.10.1971.


10. IVAN I JOSIP GENERALIĆ
Vrijeme održavanja: 5.10. - 15.10. 1971


11. INDUSTRIJSKI DIZAJN - ULUPUH
Jelena Antolčić, Branko Kapelet, Antun Karavanić, Egon Paraker, Adam Petranović, Bruno Planinšek, Ljubica Ratkajec-Kočica, Milica Rosenberg, Davor Grünwald, Vladimir Žitković, Hannelore Schwabenitz, Marta Milunić, Dženet Prcić, Ferdo Rosić
Vrijeme održavanja: 5.10. - 30.10.1971.


12. VIII. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ ULUH Pododbor Dubrovnik – povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan Anđelić, Tomislav Ciko, Ivo Dulčić, Marijan Guvo, Ivo Jašić, Marija Jug – Pecarić, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Jakša Magaš, Romana Milutin, Ivan Mitrović, Marojica Mitrović, Lukša Peko, Milena Pemić - Zlatogorska, Đuro Pulitika, Pero Šantić, Milovan Stanić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostmann Pino, Branimir Vasić, Agnes Velikonja
Vrijeme održavanja: 18.10. - 31.10.1971.


13. IGNJAT JOB – RETROSPEKTIVNA IZLOŽBA
Vrijeme održavanja: 23.12.1971. - 10.1.1972.

 



1972

1. PROLJETNA IZLOŽBA
/ ULUH - Pododbor Dubrovnik /
Ejub Begović, Tomislav Ciko, Ivo Dučić, Marijan Guvo, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Milena Pemić - Zlatogorska, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman Pino, Agnes Velikonja
Vrijeme održavanja: 28.4. - 12.5.1972.


2. DUBROVNIK MOJ GRAD - IZLOŽBA DJEČJIH RADOVA
/ povodom Dana mladosti /  
Sudjeluju - profesori: Marojica Bijelić, Lukša Peko, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman, Branimir Vasić, Agnes Velikonja
Vrijeme održavanja: 17.5. - 27.5.1972.


3. BRANKO KOVAČEVIĆ – RETROSPEKTIVNA IZLOŽBA                             
Vrijeme održavanja: 5.6. - 5.7.1972.


4. JAGODA BUIĆ
Vrijeme održavanja: 10.7. - 31.7.1972.


5. BRANKO RUŽIĆ
Vrijeme održavanja: 10.7. - 31.7.1972.


6. EDO MURTIĆ
Vrijeme održavanja: 4.8. - 1.9.1972.


7. TOMISLAV CIKO
Vrijeme održavanja: 15.9. - 30.9.1972.
 

8. IX. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ ULUH Pododbor Dubrovnik - u sklopu proslave obljetnice oslobođenja grada Dubrovnika 1944 – 1972 /
Stjepan Anđelić, Ejub Begović, Tomislav Ciko, Ivo Dulčić, Marijan Guvo, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Romana Milutin, Marojica Mitrović, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman Pino, Branimir Vasić,  Agnes - Neža Velikonja, Milena Zlatogorska
Vrijeme održavanja: 18.10. - 31.10.1972.

 





1973

1. ALY BELLAGHA, BETTAIEB AHMED RIDHA, HÉDI SELMI, HASSEN SOUFY, HÉDI TURKI / TUNIS
Mjesta održavanja: Galerije grada Zagreba, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 6.3. - 22.3.1973.


2. SUVREMENI EKSPRESIONISTI / IZ FUNDUSA MODERNE GALERIJE BUDVA
Arnaiz, Bernik, Bolin, Bradley, Čemerski, Filipović - Filo, K.O. Götz, R.E.Gillet, Ivanović, Ivačković, Jemec, Jousselin, Lindstrom, Lybinka, Mihailovitch, Milosavljević, Murtić, Pavlović, Prica, Tabuchi, Zaimović
Vrijeme održavanja: 26.3. - 14.4.1973.

 

3. IV. PROLJEĆE
Vrijeme održavanja: 19.4. - 28.4.1973.
                                                                                                                                   
 
4. III. IZLOŽBA DJEČIJEG LIKOVNOG IZRAZA
/ povodom Dana mladosti /
Sudjeluju – profesori, nastavnici: Stjepan Anđelić, Marojica Bjelić, Josip Čižek, Nada Gjaja, Marin Jurica, Ivo Matana, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman, Branimir Vasić, Agnes Velikonja
Vrijeme održavanja: 21.5. - 28.5.1973.


5. 3 TEME IZ SUVREMENE HRVATSKE UMJETNOSTI - SADRŽAJI I OBLICI
Kosta Angeli Radovani, Antun Babić, Vojin Bakić, Zlatko Bourek, Josip Diminić, Ivo Dulčić, Nevenka Đorđević, Ivo Friščić, Oton Gliha, Krsto Hegedušić, Oskar Herman, Ljubo Ivančić, Ksenija Kantoci, Nives Kavurić - Kurtović, Ante Kaštelančić, Ivan Kožarić, Nikola Koydl, Ante Kuduz, Ferdinand Kulmer, Rudolf Labaš, Ivan Lesiak, Vasko Lipovac, Zvonimir Lončarić, Ivan Lovrenčić, Edo Murtić, Vergilije Nevjestić, Oton Postružnik, Zlatko Prica, Vjenceslav Richter, Branko Ružić, Miljenko Stančić, Aleksandar Srnec, Frano Šimunović, Slavko Šohaj, Zlatko Šulentić, Miroslav Šutej, Marino Tartaglia, Šime Vulas
Vrijeme održavanja: 1.6. - 18.6.1973.


6. AGNES NEŽA VELIKONJA
Vrijeme održavanja: 22.6. - 6.7.1973


7. IVAN KOŽARIĆ
Vrijeme održavanja: 12.7. - 30.7.1973.


8. MILOVAN STANIĆ
Vrijeme održavanja: 2.8. - 31.8.1973.


9. VIKTOR ŠERBU
Vrijeme održavanja: 6.9. - 22.9.1973.


10. DJEČJI NAMJEŠTAJ - OBJEKTI IGRE
/ izložba Muzeja za umjetnost i obrt grada Kölna /
Vrijeme održavanja: 15.10. - 31.10. 1973.


11. GABRO RAJČEVIĆ (1912. – 1943.) – RETROSPEKTIVA
Vrijeme održavanja: 16.11. - 16.12.1973.

 




1974


FILMSKA TRIBINA:
MJESEC FRANCUSKOG FILMA:  FRANCUSKA UMJETNOST OD ROMANIKE DO 19. ST.                   

FILMSKA TRIBINA:
LEPENSKI VIR; SKULTURE STAROG EGIPTA; HRAMOVI OTETI NILU; SLIKE STAROG EGIPTA; EGIPATSKE PIRAMIDE
Vrijeme održavanja: 6.2.1974.
STARA GRČKA; ETRURSKI SPOMENICI, RIM NA TRAGU NOVE ERE, ANTIČKI RIM, DIOKLECIJANOVA PALAČA
Vrijeme održavanja: 14.2.1974.
PRIČA O KATEDRALAMA; MANASTIRI I ŽIVOT FRESAKA; USPAVANA LJEPOTICA
Vrijeme održavanja: 20.2.1974.
SUVREMENA ARHITEKTURA; SUVREMENICI; POGREB ŠTEFA HALAČEKA
Vrijeme održavanja: 27.2.1974.

FILMSKA TRIBINA:
BOJA, LINIJA, OBLIK; RITAM U SLIKARSTVU; SKULPTOR I MATERIJA; VENUS; ISKRE IZ KAMENA
Vrijeme održavanja: 6.3.1974.
SLIKANJE DRVEĆA; SLIKANJE OBLAKA; SLIKANJE POMOĆU KALIGRAFIJE; SLIKANJE PRSTIMA; TIFUSARI
Vrijeme održavanja: 13.3.1974.
MINIJATURE U HRVATSKOJ; MINIJATURE U JUGOSLAVIJI; ZLATO I SREBRO ZADRA; ISTARSKI GRADOVI
Vrijeme održavanja: 20.3.1974.
JUTRO ČISTOG TIJELA; ANTUN AUGUSTINČIĆ; VOJIN BAKIĆ; DUŠAN DŽAMONJA; STAKLA ANTUNA MOTIKE; ZAPISI O SLIKARSTVU J. BERNIK
Vrijeme održavanja: 27.3.1974.


1. BOSILJKA KOVAČEVIĆ – MIJATOVIĆ / MARIJA PECARIĆ – JUG / MAJA DOLENČIĆ – MALEŠEVIĆ / NIVES KAVURIĆ – KURTOVIĆ / ROMANA MILUTIN
/ izložba u čast Dana žena /
Vrijeme održavanja: 6.3. - 23.3.1974.


2. NAGRAĐENI PLAKATI IZ SAVEZNE REPUBLIKE NJEMAČKE
Albrecht Ade, Heinz Bähr, Berthold Becker,Lothar Böhm, Reinhart Braun, Hans Buschfeld, Heinz Edelmann, Friedrich Friedl, Fritz Goller, Günther Glückert, Cordes Hauer, Sigfried Himmer, Winfried Holtz, Gerhard M. Hotop, Heinz Kröhl, Sibylle Knels, Olaf Leu, Heinz Lippert, Holger Matthies, Pierre Mendell, Volker Noth, Klaus Oberer, Otto Pirner, Diedrich Ralle, Doris Schlüter, Harald Schlüter, Helmut Schmidt -Rhen, Peter Sodemann, Jürgen Spohn, Anton Stankowski, Walter Tafelmaier
Vrijeme održavanja: 26.3. - 12.4.1974.
 

3. IVO FRIŠČIĆ
Vrijeme održavanja: 16.4. - 30.4.1974.


4. IV. IZLOŽBA DJEČJEG LIKOVNOG IZRAZA
/ u povodu Dana mladosti /
Vrijeme održavanja: 6.5. - 18.5.1974.


5. 50 LITOGRAFIJA FRANCUSKE MODERNE UMJETNOSTI                                                                
Vrijeme održavanja: 7.5. - 17.5.1974.


6. IVAN LOVRENČIĆ – CRTEŽI
Vrijeme održavanja: 21.5. - 8.6.1974.


7. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ / ULJA – KOLAŽI - AKVARELI
Vrijeme održavanja: 20.6. - 15.7.1974.


8. KRETANJA U SUVREMENOJ JUGOSLAVENSKOJ LIKOVNOJ UMJETNOSTI
Borislav Aleksić, Rodoljub Atanasov, Kosta Angeli-Radovani, Mersad Berber, Bogdan Borčić, Jože Ciuha, Stojan Ćelić, Gligor Čemerski, Josip Diminić, Ivo Dulčić, Dušan Džamonja, Filo Filipović, Ivo Friščić, Nikola Gvozdenović, Petar Hadži-Boškov, Arfan Hozić, Dževad Hozo, Ljubo Ivančić, Olga Jančić, Andrej Jemec, Olga Jevrić, Vasilije Jordan, Ksenija Kantoci, Meško Kiar, Dimitar Kondovski, Ivan Kožarić, Metka Krašovec, Fatmir Krypa, Boško Kućanski, Ante Kuduz, Spase Kunovski, Vasko Lipovac, Oto Logo, Petar Lubarda, Stevan Luketić, Tanas-Tane Lulovski, Stefan Manevski, Adriana Maraž, Ferenc Maurits, Valerije Michielli, Peđa Milosavljević, Ismar Mujezinović, Nebih Muriqi, Edo Murtić, Virgilije Nevjestić, Dušan Otašević, Dušan Perčinkov, Ordan Petlevski, Štefan Planinc, Marijan Pogačnik, Dimitrije Popović, Oton Postružnik, Zlatko Prica, Miodrag B. Protić, Vjenceslav Richter, France Rotar, Branko Ružić, Jovan Soldatović, Vojislav Stanić, Frano Šimunović, Miroslav Šutej, Ivan Tabaković, Marino Tartaglia, Slavko Tihec, Drago Tršar, Matija Vuković, Šime Vulas, Mehmed Zaimović
Vrijeme održavanja: 2.8. - 10.10.1974.
 

9. XI. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ HDLU Dubrovnik – povodom 30. obljetnice oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan Anđelić, Ejub Begović, Tomislav Ciko, Ivo Dulčić, Marijan Guvo, Ivo Jašić, Marijan Kocković, Ljupko Kolovrat, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Marojica Mitrović, Marija Pecarić Jug, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Bruno Stane Grill, Milovan Stanić, Petar Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostmann, Ivo Vojvodić, Milena Zlatogorska
Vrijeme održavanja: 18.10. – 31.10.1974.     

 




1975

1. GRAFIKA I CRTEŽI - GRAPHOTHEK REINICKENDORF ZAPADNI BERLIN
Otmar Alt, Werner Berges, Max Bill, Manfred Bluth, Horst Breitkreuz, Gisela Breitling, Uwe Bremer, Jorge Castillo, Salvador Dali, Edwin Dickmann, Karl – Heinz Droste, Georg Eisler, Hans Erni, Gerson Fehrenbach, Ernst Fuchs, Klaus Fussmann, Ivan Generalić, Manfred Gräf, Johannes Grützke, Claus Haase, Rudolf Hausner, Hannah Höch, Paul Holz, Rudolf Huebler, Annelis John, Bernd Kastenholz, Helmut Kies, Peter Kitsos, Axel Knopp, Matthias Koeppel, Rüdiger Kohtz, Käthe Kollwitz, Rainer Kriester, Juro Kubicek, Roger Loewig, Heinrich Luckner, Marwan, Frans Masereel, Karl Oppermann, Hans Orlowski, Heinz Otterson, Heimrad Prem, Ali Schindehütte, Joachim Schmettau, Peter Sorge, Kumi Sugai, Georg Tappert, Raimar Venske, Hermann Waldenburg, Hans Joachim Zeidler
Vrijeme održavanja: 13.3. – 30.3.1975.
 

2. V. IZLOŽBA DJEČJEG LIKOVNOG IZRAZA
/ u povodu Dana mladosti /
Vrijeme održavanja: svibanj 1975.


3. MARIJAN KOCKOVIĆ / SKULPTURA - TAPISERIJA
Vrijeme održavanja: 2.6. - 2.7.1975.


4. SAVREMENI SLOVENSKI UMJETNICI
Zvest Apollonio, Stojan Batič, Janez Bernik, Janez Boljka, Bogdan Borčić, Jože Ciuha, Riko Debenjak, Kostja Gatnik, Gustav Gnamuš, Drago Hrvacki, Božidar Jakac, Andrej Jemec, Boris Jesih, Meško Kiar, Metka Krašovec, Tone Lapajne, Vladimir Makuc, Adriana Maraž, France Mihelić, Štefan Planinc, Marjan Pogačnik, France Rotar, Jože Spacal, Gabrijel Stupica, Gorazd Šefran, Slavko Tihec, Drago Tršar, Dušan Tršar, Karel Zelenko
Vrijeme održavanja: 11.8. - 11.9.1975.


5. LUKŠA PEKO
Vrijeme održavanja: 15.9. - 15.10.1975.


6. IVO JAŠIĆ
Vrijeme održavanja: 26.9. - 15.10.1975.


7. XII. OKTOBARSKA IZLOŽBA
/ HDLU Dubrovnik /
Stjepan Anđelić, Ejub Begović, Bruno Stane Grill, Marijan Guvo, Ivo Jašić, Marija Jug Pecarić, Marijan Kocković, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Kasja Mijatović - Uhlik, Ivan Mitrović, Marojica Mitrović. Mladen Pejaković, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Pero Šantić, Josip Škerlj, Josip Trostman, Ivo Vojvodić, Milena Zlatogorska
Vrijeme održavanja: 17.10. - 31.10.1975.

 




1976

1. BERLINSKI UMJETNICI PROMATRAJU KRAJOLIK - IZLOŽBA GRAFIKA
Peter Ackermann, Peter Berndt, Martin Dittberner, Carl - Heinz Kliemann, Jan Huber, Angelik Riemer, Hermann Waldenburg
Mjesta održavanja: Salon Rotovž, Maribor / Umjetnički salon, Split / Moderna galerija, Ljubljana / Galerija likovnih umjetnosti, Osijek / Umjetnička galerija, Dubrovnik  
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 22.4. - 9.5.1976.



DUŠAN DŽAMONJA


2. MILE SKRAČIĆ
Vrijeme održavanja: 23.9. - 12.10.1976.


3. XIII. LISTOPADSKA IZLOŽBA
/ HDLU Dubrovnik /
Stjepan Anđelić, Tomislac Ciko, Bruno Stane Grill, Marijan Guvo, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Kasja Mijatović - Uhlik, Ivan Mitrović, Ljupko Kolovrat, Đuro Pulitika, Pero Šantić, Josip Škerlj, Josip Trostman - Pino, Milena Zlatogorska
Vrijeme održavanja: 18.10. - 30.10.1976.
 

4. ARS HISTRIAE V
Quintino Bassani, Emil Bobanović-Ćolić, Marko Bušić, Jure Cihlar, Vladimir Delfar, Josip Diminić, Heda Gertner, Grupa za urbanizam Rovinj, Ljubomir Karina, Eugen Kokot, Jasna Maretić, Željko Martinis, Janez Matelič, Zdravko Milić, Mladen Milotić, Gualtiero Mocenni, Fulvio Monai, Igor Moschion, Ivan Obrovac, Alojz Orel, Karlo Paliska, Dimčo Pavlov, Nada Pavlović, Projektni biro Gradkom (Aldo Rismondo), Eva Ronay, Bojan Stranić, Vinko Šaina, Flaviano Škopac, Luciano Trojanis, Dubravko Tumpić, Dženet Tumpić, URBIS 72,
Mjesta održavanja: Narodni muzej, Labin / Izložbeni salon, Pula / Zavičajni muzej, Rovinj / Etnografski muzej Istre, Pazin / Galerija Doma JNA, Zagreb / Osijek / Umjetnička galerija, Dubrovnik  
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 8.11. - 28. 11. 1976.

 



1977

1. GRUPA JUNIJ
Adolf Born, Luis Camnitzer, Agim Çavdarbasha, Christo, Roman Cieslewicz, Sosso Contaratou, Tone Demšar, Ljubomir Denković, Milko Dikov, Harald Draušbaher, Joan Fontcuberta Villa, Ivo Friščić, Tibor Gayor, Viktor Gojkovič, Petar Hadži Boškov, Stane Jagodič, Enver Kaljanac, Kazuo Kitajima, Andrzej Lachowicz, Darko Marković, Lorenzo Merlo, Wanda Mihuleac, Koloman Novak, Lydia Okumura, Ratimir Pušelja, Boštjan Putrih, Artur Rosa, Meina Schellander, Carol Schiffleger, Kjartan Slettemark, Alan Sundberg, Arthur Tress, Peter Vernik, Christian Vogt, Vlasta Zábranský                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Mjesta održavanja: Mestna galerija, Ljubljana / Razstavni salon Rotovž, Maribor / Gorenjski muzej, Kranj / Umjetnički paviljon, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik / Galerija savremene likovne umetnosti, Novi Sad  
Vrijeme održavanja: Dubrovnik: 28.4. - 17.5. 1977.


2. TITO, REVOLUCIJA, MIR
/ izložba dječjih radova - sudjeluju dječji vrtići i osnovne škole općine Dubrovnik /
Vrijeme održavanja: 20.5. - 30.5.1977.


3. PIERRE SAINT PAUL
Mjesta održavanja: Umjetnički salon, Split / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 8.6. - 18.6.1977.
 

4. SUVREMENA ISTRAŽIVANJA U SLIKARSTVU SLOBODANA JEVTIĆA – PULIKE / JUBILARNA IZLOŽBA 1957 - 1977
Vrijeme održavanja: 10.6. - 5.7.1977.


5. VLAHO BUKOVAC (1855 - 1922)
Vrijeme održavanja: 13.7. - 10.9.1977


6. BOSILJKA KOVAČEVIĆ - MIJATOVIĆ
Vrijeme održavanja: 15.9. - 12.10.1977.


7. XIV LISTOPADSKA IZLOŽBA
/ HDLU Dubrovnik - povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan Anđelić, Stjepan Bravačić, Ejub Begović, Tomislav Ciko, Bruno Stane Grill, Ivo Grbić, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Marijan Kocković, Ljubo Kolovrat, Ivan Mitrović, Marojica Mitrović, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Pero Šantić, Josip Škerlj, Josip Trostman, Milena Zlatogorska
Vrijeme održavanja: 17.10. – 31.10.1977.


8. JOSIP ŠKERLJ - IZLOŽBA CRTEŽA
Vrijeme održavanja: 7.11. - 30.11.1977.


 



1978

1. JOŠKO BAICA
Vrijeme održavanja: 25.5. - 15.6. 1978.


2. 100 GODINA MODERNE UMJETNOSTI U DUBROVNIKU
Joško Baica, Zenaida Bandur, Vlaho Bukovac, Tomislav Ciko, Ivo Dulčić, Ivan Ettore, Marijan Guvo, Ivo Jašić,  Ignjat Job, Marija Jug - Pecarić, Marijan Kocković, Bosiljka Kovačević – Mijatović, Branko Kovačević, Eugen Krstulović, Josip Lalić, Antun Masle, Mato Celestin Medović, Kasja Mijatović - Uhlik, Niko Miljan, Ivan Mitrović, Marojica Mitrović, Marko Murat, Nikola Njirić, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Atanasije Popović, Đuro Pulitika, Gabro Rajčević, Marko Rašica, Milovan Stanić, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman – Pino, Branimir Vasić, Ivo Vojvodić, Elsa Wieland - Schmidt - Vučetić
Vrijeme održavanja: 20.7. - 10.10.1978.


3. XV LISTOPADSKA IZLOŽBA
/ HDLU Dubrovnik - povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Stjepan - Braco Bravačić, Tomislav Ciko, Ivo Grbić, Bruno Stane Grill, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Marojica Mitrović, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Pero Šantić, Josip Škerlj, Viktor Šerbu, Josip Trostman – Pino, Agnes - Neža Velikonja, Milena Zlatogorska
Vrijeme održavanja: 17.10. - 30.10.1978.

 



1979

1. MIJO ŠIŠA KONAVLJANIN
Vrijeme održavanja: 25.6. - 15.7.1979.


2. NOVI OBLICI FIGURACIJE
Andrej Ajdić, Rodoljub Anastasov, Mersad Berber, Berko Berčić, Milan Blanuša, Marčelo Brajnović, Aleksandar Cvetković, Božidar Damjanovski, Cvetan Dimovski, , Jadranka Fatur, Ivo Friščić, Kostja Gatnik, Stjepan Gračan, Herman Gvardijančić, Olja Ivanjicki, Vlado Jakelić, Stanko Jančić, Ratko Janjić - Jobo, Boris Jesih, Vladimir Jovanović, Vasilije Jordan, Dragoš Kalajić, Zlatko Kauzlarić - Atač, Nives Kavurić - Kurtović, Metka Krašovec, Fatmir Krypa, Rudolf Labaš, Ratko Lalić, Ivan Lesiak, Tanas Lulovski, Slobodana Matić, Dragan Mojović, Ismar Mujezinović, Marijana Muljević, Franc Novinc, Salim Obralić, Izvor Oreb, Lukša Peko, Ratko Petrić, Dimitrije Popović, Mile Skračić, Milan Stanojev, Rudi Španzel, Svan Vujičić, Halil Tikveša, Milivoje Unković, Mića Uzelac, Miro Vuco, Safet Zec
Vrijeme održavanja: 25.7. - 15.9.1979.


3. MAROJICA MITROVIĆ
Vrijeme održavanja: 26.9. - 15.10.1979.


4. I. DUBROVAČKI SALON
Apollonio Zvest, Mihajlo Baričević, Milan Blanuša, Aleksandar Cvetković, Inge Čimić, Božidar Damjanovski, Romana Milutin -Fabris, Bruno Stane Grill, Bard Iucundus, Marija Pecarić Jug, Bogoslav Kalaš, B ranko Kovačević, Jakša Magaš, Bosiljka Kovačević-Mijatović, Milan Miletić, Dragan Mojović, Franc Novinc, Nenad Opačić, Lukša Peko, Đuro Seder, Aleksandar Srnec, Milovan Stanić, Ljubomir Stahov, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Trostmann, Jovo Vagić, Branimir Vasić, Žarko Vrezec, Milena Zlatogorska
Vrijeme održavanja: 9.11. - 30.11.1979.
 

5. LIKOVNA DELA IZ NARODNOOSLOBODILAČKOG RATA
/ Vojni muzej Beograd /
Đorđe Kun Andrejević, Danica Antić, Vilim Čerić, Marijan Detoni, Tode Ivanovski, Božidar Jakac, Prvoslav Pivo Karamatijević, Dore Maj Klemenčić, Alfred Krupa, Majda Kurnik, Nikola Martinoski, Franjo Mraz, Ismet Mujezinović, Edo Murtić, Zlatko Prica, Vanja Radauš, Martin Solaržik, Petar Šumski Šimaga, Branko Šotra, Đuro Tiljak, Dragoljub Vuksanović
Vrijeme održavanja: 6.12. - 25.12.1979.  OVA DATUM PROVJERI ZA SVAKI SLUČAJ PO MONOGRAFIJA AUTORA / AKO IMA -  PO NEKOJ MONOGRAFIJI UMJETNIKA PROBAJ

 




1980

1. ANTUN MASLE (1919. – 1967.) - RETROSTPEKTIVNA IZLOŽBA
Mjesta održavanja: HDLU - Galerija Karas, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik  
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 9.1. - 1.3.1980.


2. JOSIP COLONNA
Vrijeme održavanja: 16.1. - 16.2.1980.
 

3. 7 BERLINSKIH REALISTA
Bettina von Arnim, Ulrich Baehr, Hans Jürgen Diehl, Arwed D. Gorella, Maina - Miriam Munsky, Wolfgang Petrick, Peter Sorge
Vrijeme održavanja: 15.3. - 31.3.1980.
 

4. PROLJETNA IZLOŽBA
/ HDLU Dubrovnik – povodom Dana mladosti /
Stjepan Anđelić, Tomislav Ciko, Ivo Grbić, Bruno Stane Grill, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Marijan Kocković, Branko Kovačević, Marojica Mitrović, Mladen Pejaković, Lukša Peko, Viktor Šerbu, Pero Šantić, Đuro Pulitika, Agnes - Neža Velikonja, Milena Zlatogorska
Vrijeme održavanja: 24.5. - 12.6.1980.


5. SPLITSKI LIKOVNI TRENUTAK
/ HDLU Split /
Mijo Adžić, Josip Botteri Dini, Jakov Budeša, Petar Jakelić, Ante Kaštelančić, Jurica Kezić, Vasko Lipovac, Ante Mandarić, Jakov Pavić, Ahmed Piragić, Velebit Restović, Vjeka Ružić, Mile Skračić, Vjekoslav Stipica, Ivica Tolić, Marina Tolić, Matko Trebotić, Petar Zrinski, Gorki Žuvela
Mjesta održavanja: Galerija Karas, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik  
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 5.6. - 20.6. 1980.


6. EKSPRESIONIZAM I HRVATSKO SLIKARSTVO
Stojan Aralica, Ljubo Babić, Vladimir Becić, Ivan Benković, Jovan Bijelić, Marijan Detoni, Petar Dobrović, Nikola Dragarić, Vladimir Filakovac, Vilko Gecan, Sergije Glumac, Krsto Hegedušić, Oskar Herman, Ignjat Job, Ante Kaštelančić, Dušan Kokotović, Miroslav Kraljević, Tomislav Krizman, Anka Krizmanić, Đoko Mazalić, Karlo Mijić, Jerolim Miše, Edo Murtić, Roman Petrović, Oton Postružnik, Zlatko Prica, Josip Račić, Mirko Rački, Ivo Rein, Milan Steiner, Ivan Stošić, Vilim Svečnjak, Vilko Šeferov, Frano Šimunović, Zlatko Šulentić, Sava Šumanović, Marino Tartaglia, Petar Tiješić, Ernest Tomašević, Kornelije Tomljenović, Kamilo Tompa, Marijan Trepše, Milivoj Uzelac, Maksimilijan Vanka, Vladimir Varlaj, Mirko Virius, Antun Zuppa
Mjesta održavanja: Umjetnički paviljon, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik  
Vrijeme održavanja: 17.7. - 17.8.1980.


7. LUKŠA PEKO
Vrijeme održavanja: 20.8. - 10.10.1980.


8. II. DUBROVAČKI SALON
/ povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Mersad Berber, Janez Boljka, Dragica Čadež - Lapajne, Peter Černe, Tone Demšar, Šemsa Hadžimahović, Dževad Hozo, Petar Jakelić, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Jurica Kezić, Radovan Kragulj, Ivan Lacković - Croata, Ivan Lovrenčić, Dušan Lučić, Jakša Magaš, Milorad B. Mihailović, Peđa Milosavljević, Romana Milutin Fabris, Marojica Mitrović, Virgilije Nevjestić, Jakov Pavić, Lukša Peko, Dimitrije Popović, Miodrag B. Protić, Radomir Reljić, Mile Skračić, Ljubomir Strahov, Milovan Stanić, Vjekoslav Stipica, Pero Šantić, Ivica Šiško, Jovo Vagić, Lujo Vodopivec, Jože Vrščaj, Petar Waldegg
Vrijeme održavanja: 17.10. - 17.11.1980.

 





1981

1. HDLU ZADAR
/ u čast Dana oslobođenja Zadra 31. listopada /
Savo Bajić, Ante Belamarić, Ante Brkan, Zvonimir Brkan, Boris Brzić, Ivan Glavočić, Igor Gluić, Stjepan Gračan, Aleksandar Guberina, Antun Haller, Miljenko Janković, Petar Kazija, Mario Kotlar, Konstantin Kostov, Đani Mazarović, Boris Miodrag, Izak Morović, Ivo Novak, Tomislav Paleka, Alfred Petričić, Igor Rončević, Vjekoslav Smoljan, Mate Solis, Slavko Šimatić, Ivan Šulić, Anita Tomljanović, Ante Uglešić, Zdenko Venturini, Ivan Zelić
Mjesta održavanja: Zadar, Biograd, Šibenik, Dubrovnik, Split, Gospić
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 20.3. - 10.4.1981.


2. IVAN ZELIĆ
Vrijeme održavanja: 24.4. - 10.5.1981.


3. PROLJETNA IZLOŽBA
/ HDLU Dubrovnik /  
Stjepan Anđelić, Tomislav Ciko, Ivo Grbić, Bruno - Stane Grill, Marija Jug - Pecarić, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Kasja Mijatović - Uhlik, Marojica Mitrović, Lukša Peko, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman, Milena Zlatogorska, Agnes Velikonja
Vrijeme održavanja: 15.5. - 30.5.1981.


4. VJEKOSLAV STIPICA
Vrijeme održavanja: 2.6. - 20.6.1981.


5. JURICA KEZIĆ
Vrijeme održavanja: 2.7. - 20.7.1981.


6. STARI MAJSTORI XV - XIX ST.                                   
/ iz fundusa Muzeja /
Vrijeme održavanja: srpanj 1981.


7. HRVATSKI VEDUTISTI - OD BUKOVCA DO DANAS
Ljubo Babić, Vladimir Becić, Ivan Benković, Josip Biffel, Vjekoslav Brešić, Vlaho Bukovac, Menci Clement Crnčić, Josip Crnobori, Bela Čikoš Sesia, Marijan Detoni, Boris Dogan, Ivo Dulčić, Nevenka Đorđević, Marta Ehrlich, Jadranka Fatur, Vilko Gecan, Ivan Generalić, Oton Gliha, Sergije Glumac, Krsto Hegedušić, Željko Hegedušić, Oskar Herman, Ljubo Ivančić, Guido Jeny, Ignjat Job, Leo Junek, Ivo Kalina, Ante Kaštelančić, Slavko Kopač, Branko Kovačević, Edo Kovačević, Miroslav Kraljević, Tomislav Krizman, Anka Krizmanić, Mila Kumbatović, Miron Makanec, Antun Masle, Mato Celestin Medović, Antun Mezdjić, Zvonimir Mihanović, Niko Miljan, Jerolim Miše, Antun Motika, Omer Mujadžić, Marijana Muljević, Edo Murtić, Zdenka Ostović Pexidr - Srića, Vjekoslav Parać, Jakov Pavić, Bartul Petrić, Juraj Plančić, Ico Polović, Oton Postružnik, Zlatko Prica, Đuro Pulitika, Josip Račić, Gabro Rajčević, Nikola Reiser, Matija Skurjeni, Miljenko Stančić, Milovan Stanić, Milan Steiner, Vilim Svečnjak, Vilko Šeferov, Branko Šenoa, Hrvoje Šercar, Ljudevit Šestić, Frano Šimunović, Ljubo Škrnjug, Slavko Šohaj, Zlatko Šulentić, Marino Tartaglia, Đuro Tiljak, Ernest Tomašević, Kornelije Tomljenović, Kamilo Tompa, Matko Trebotić, Marijan Trepše, Vladimir Udatny, Milivoj Uzelac, Fedor Vaić, Josip Vaništa, Vladimir Varlaj, Mladen Veža, Emanuel Vidović, Antun Zuppa
Vrijeme održavanja: 21.8. - 30.9.1981.


8. III. DUBROVAČKI SALON
/ povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Zvest Apollonio, Mihajlo Baričević, Zoran Buba Bogdanović, Janez Boljka, Marija Marusija Brautović, Tomislav Ciko, Inge Čimić, Mijo Demović, Boris Dogan, Dušan Đokić, Šemsa Hadžimahović, Biljana Janković, Boris Jesih, Gordana Jocić, Ante Jurić, Lidija Kašpar - Stranić, Nives Kavurić - Kurtović, Zlatko Keser, Dušan Kibriš, Miroslav Klarić, Kuzma Kovačić, Niko Kravarović, Neda Kuzek, Vasko Lipovac, Jakša Magaš, Milan - Cile Marinković, Marojica Mitrović, Marijana Muljević, Nikola Njirić, Josipa Pašćan, Lukša Peko, Jovo Petrijević, Velebit Restović, Mustafa Skopljak, Kenan Solaković, Jože Spacal, Pero Šantić, Mijo Šiša Konavljanin, Josip Škerlj, Jovo Vagić, Gorki Žuvela
Vrijeme održavanja: 17.10. - 18.11.1981.


9. MERSAD BERBER
Vrijeme održavanja: 17.10. - 18.11.1981.

 





1982

1. FRANCES MYERS / WARRINGTON COLESCOTT - GRAFIKE
Vrijeme održavanja: 8.4. - 22.4.1982.


2. ANTE KAŠTELANČIĆ
Vrijeme održavanja: 26.4. - 15.5.1982.


3. PROLJETNA IZLOŽBA
/ HDLU Dubrovnik /
Stjepan Anđelić, Bruno Stane Grill, Marija Jug - Pecarić, Neda Kuzek, Davor Lucianović, Marojica Mitrović, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Kasja Mijatović - Uhlik, Jakša Magaš, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Vedran Remetin, Josip Škerlj, Josip Trostman - Pino, Pero Šantić, Viktor Šerbu
Vrijeme održavanja: 19.5. - 19.6.1982.


4. SUVREMENI DUBROVAČKI UMJETNICI / ARTISTET BASKËKOHËS TË DUBROVNIKU
Mijo Demović, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Branko Kovačević, Neda Kuzek, Davor Lucianović, Jakša Magaš, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Ivan Mitrović, Marojica Mitrović, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Milovan Stanić, Pero Šantić, Josip Škerlj, Josip Trostman, Kasja Mijatović - Uhlik
Mjesto održavanja: Galeria e Arteve, Prishtinë (Galerija umetnosti, Priština)
Vrijeme održavanja: 10.6. - 30.6.1982.


5. SUVREMENA UMJETNOST KOSOVA / ARTI BASHKËKOHOR I KOSOVËS
Adem Kastrati, Agim Çavdarbasha, Agim Salihu, Arsić Svetomir, Bashkim Paloja, Čatović Himlija, Xhevdet Xhafa, Engjëll Berisha, Esat Valla, Fatmir Krypa, Halil Muhaxeheri, Hysni Krasniqi, Ibrahim Ponosheci, Isak Asllani, Jovanović Zoran, Kardush Rama, Kamenović Svetozar, Masar Caka, Muslim Mulliqi, Nebih Muriqi, Nimon Lokaj, Nusret Salihamixhiqi, Radović Vlada, Rexhep Ferri, Shaip Çitaku, Shyqri Nimani, Tahir Emra, Trifić Tomislav
Vrijeme održavanja: 22.6. - 15.7.1982.


6. ĐURO PULITIKA – RETROSPEKTIVNA IZLOŽBA (1938. – 1982.)
Vrijeme održavanja: 23.7. - 23.9.1982.


7. PERO ŠANTIĆ
Vrijeme održavanja: 24.9. - 10.10.1982.


8. IV. DUBROVAČKI SALON
/ povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Josip Alebić, Ivo Barbier, Mihajlo Baričević, Stojan Čelić, Inge Čimić, Zvonko Čoh, Mijo Demović, Josip Diminić, Emir Dragulj, Milan Erić, Gjeloš Gjokaj, Stjepan Gračan, Jovo Ivanović, Zmago Jeraj, Marijan Kocković, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević-Mijatović, Velizar Krstić, Neda Kuzek, Ratko Lalić, Sonja Lamut, Ivan Lesiak, Lojze Logar, Davor Lucianović, Jakša Magaš, Jakob Mirković, Marojica Mitrović, Sead Musić, Salim Obralić, Lukša Peko, Ratko Petrić, Đuro Pulitika, Branko Ružić, Vojislav Stanić, Josip Škerlj, Miloš Šobajić, Radoslav Tadić, Halil Tikveša, Josip Trostman, Jovo Vagić, Jana Vizjak, Nikola Vujošević
Vrijeme održavanja: 18.10. - 18.11.1982.


BORIS DOGAN


9. NOVI PRAVCI U AMERIČKOJ FOTOGRAFIJI                            
Vrijeme održavanja: 3.12. - 18.12. 1982


10. PROTEST UMJETNIKA ANTIFAŠISTA - SPLIT 1943.
/ iz Zbirke Muzeja narodne revolucije, Split - povodom proslave Dana Jugoslavenske narodne armije /
Antun Zuppa, Ivo Tijardović, Rudolf Sablić, Ljubomir Nakić, Nikola Ignjatović, Vjekoslav Parać, Ivo Lozica, Marin Studin, Tomislav Krizman, Mirko Rački, Ivan Meštrović
Vrijeme održavanja: 10.12.1982. – 10.1.1983.


11. SLIKARSKI MOTIVI - DIDAKTIČKA IZLOŽBA IZ FUNDUSA UMJETNIČKE GALERIJE DUBROVNIK
Vrijeme održavanja: prosinac 1982. -  siječanj 1983.



 



1983

1. FEDERICA GALLI
Vrijeme održavanja: 12.5. - 10.7.1983.


2. VELEBIT RESTOVIĆ
Vrijeme održavanja: 3.6. - 30.6.1983.


3. SLIKE I CRTEŽI DUBROVAČKIH UMJETNIKA
/ Zbirka Čedomira Edrenića /
Gabro Rajčević, Antun Masle, Ivan Ettore, Nikica Nadramija, Tihomila Sučić, Đuro Pulitika
Vrijeme održavanja: 14.6. - 30.6.1983.


4. SLIKARSTVO I KIPARSTVO U HRVATSKOJ OD 1850. DO DANAS – IZ FUNDUSA UMJETNIČKE GALERIJE
Vlaho Bukovac, Mato Celestin Medović, Emanuel Vidović, Miroslav Kraljević, Vladimir Becić, Ljubo Babić, Vilko Gecan, Marino Tartaglia, Ignjat Job, Milivoj Uzelac, Oskar Herman, Ivan Meštrović, Frano Kršinić, Ivan Lozica, Ivo Dulčić, Miljenko Stančić, Vasilije Jordan, Antun Masle, Zlatko Prica, Edo Murtić, Oton Gliha, Frano Šimunović, Dušan Džamonja, Ivan Kožarić, Stanko Jančić, Kosta Angeli Radovani, Krsto Hegedušić, Ivo Friščić, Marijana Muljević, Jadranka Fatur…
Vrijeme održavanja: 8.7. - 28.8.1983.


5. JOSIP TROSTMAN - PINO
Vrijeme održavanja: 31.8. - 18.9.1983.


6. MARIJA PECARIĆ - JUG
Vrijeme održavanja: 22.9. - 11.10.1983.


7. V. DUBROVAČKI SALON
/ povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Nada Alavanja, Mrđan Bajić, Emerik Bernard, Peruško Bogdanić, Milica Bravačić, Mijo Demović, Slavomir Drinković, Marina Ercegović, Laslo Kerekeš, Milan Kešelj, Kuzma Kovačić, Alija Kučukalić, Neda Kuzek, Dubravka Lošić, Jakša Magaš, De Stil (Milovan) Marković, Živko Marušić, Vlastimir Mikić, Edin Numankadić, Ljubomir Perčinlić, Matjaž Počivavšek, Vesna Popržan, Mihailo Prica, Milenko Prvački, Đuro Pulitika, Dobrivoj Rajić, Jože Slak, Damir Sokić, Dušan Todorović, Josip Trostmann, Emina Turnadžić, Borut Vogelnik, Ivo Vojvodić
Vrijeme održavanja: 18.10. - 18.11.1983.


8. BRANKO RUŽIĆ
Vrijeme održavanja: 18.10. - 18.11. 1983.


 




1984

1. ROBERT E. MARX
Vrijeme održavanja: 23.3. - 10.4.1984.


2. LIKUMOVE GENERACIJE
/ LIKUM – Zadruga likovnih umjetnika Hrvatske /
Željka Andretić - Bašlin, Ivan Antolčić, Quintino Bassani, Branko Becić, Milan Berbuč, Radovan Boić, Iris Bondora - Dvornik, Melita Bošnjak, Jasenka Bulj, Svetozar Domić, Milan Dragija, Cata Dujšin - Ribar, Nada V. Falout, Vera Fischer, Saša Forenbaher, Viktor Goričan, Zdenko Gradiš, Gordana Graovac, Željko Hegedušić, Mirijan Jakubin, Jozo Janda, Krešimir Katić, Zvonimir Keček, Jasminka Konjević, Zlatan Kovač, Alfred Krupa, Ivan Kuduz, Morana Kukec, Viktor Libl, Lidvina Luketa, Miron Makanec, Fedor Malančec, Vesna Pavlaković, Tonka Petrić, Jasminka Petter Kalinić, Luj Pintarić, Josip Restek, Zdenko Ricijaš, Diana Sokolić - Kovačević, Vesna Sokolić, Ante Schramadei, Zlatko Šimunović, Pavao Vamplin, Nadina Vatovec, Mladen Veža, Vesna Vinski, Ivan Vitez, Greta Vizler, Anton Vrlić, Divor Žilić, Nada Žiljak
Mjesta održavanja: Galerija Ulrich, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 23.4. - 9.5.1984.


3. IGRA  - IGRAČKE – OKOLINA - DOKUMENTI
/ povodom 80 – te obljetnice predškolskog odgoja u Dubrovnik /  
Vrijeme održavanja: 28.5. - 15.6.1984.


4. MIJO KOVAČIĆ
Vrijeme održavanja: 11.7. - 29.7.1984.


5. SAVREMENA JUGOSLAVENSKA LIKOVNA UMJETNOST 1978 / 83
/ u čast XIV. Zimskih oplimpijskih igara, Sarajevo /
Jožef Ač, Andrej Ajdič, Rodoljub Anastasov, Dubravka Babić, Nela Barišić, Mersad Berber, Berko Berčić, Ana Bešlić, Milan Blanuša, Kosta Bogdanović, Vladimir Bogdanović, Bogdan Borčič, Daniel Butala, Jože Ciuha, Aleksandar Cvetković, Petar Čurčić, Božidar Damjanovski, Tone Demšar, Ljubomir Denković, Ružica Dešković, Josip Diminić, Emir Dragulj, Dušan Džamonja, Živko Đak, Aleksandar Đonović, Tahir Emra, Joško Eterović, Vinko Fišter, Dubravko Gjivan, Herman Gvardijančič, Petar Hadži Boškov, Sava Halugin, Seid Hasanefendić, Željko Hegedušić, Arfan Hozić, Dževad Hozo, Tomislav Hruškovec, Đorđe Ivačković, Ljubo Ivančić, Olja Ivanjicki, Ante Jakić Sony, Boris Jesih, Vasilije Jordan, Milan Jovanović, Bogomil Karlavaris, Tomislav Kauzlarić, Nives Kavurić - Kurtović, Zlatko Keser, Milan Kešelj, Josip Kopriva, Ivan Kožarić, Radovan Kragulj, Hysni Krasniqi, Fatmir Krypa, Boško Kućanski, Ante Kuduz, Ferdinand Kulmer, Ratko Lalić, Ivan Lesiak, Vasko Lipovac, Oto Logo, Stevan Luketić, Tanas Tane Lulovski, Vladimir Makuc, Stefan Manevski, Ante Marinović, Franc Mesarič, Milorad Bata Mihailović, Branko Miljuš, Bekir Misirlić, Dragan Mojović, Ismar Mujezinović, Marijana Muljević, Edo Murtić, Miodrag Nagorni, Predrag Nešković, Dimče Nikolov, Franc Novinc, Edin Numankadić, Salim Obralić, Dušan Otašević, Dalibor Parać, Dušan Perčinkov, Ljubomir Perčinlić, Dafne Perković, Srećko Planinić, Dimitrije Popović, Dragan Popovski Dada, Miodrag B. Protić, Slavoljub Radojčić, Rudolf Sablić, Agim Salihu, Miloš Sarić, Maksim Sede Ml., Đuro Seder, Mustafa Skopljak, Jože Đoka Slak, Ljubomir Stahov, Milan Stanojev, Andraž Šalamun, Ivo Šebalj, Gorazd Šafran, Tomo Šijak, Kemal Širbegović, Ivica Šiško, Miloš Šobajić, Rudi Španzel, Miroslav Šutej, Radoslav Tadić, Marino Tartaglia, Halil Tikveša, Matko Treborić, Nebojša Uglješić, Marija Ujević, Milivoje Unković, Milun Vidić, Zlatan Vrkljan, Miro Vuco, Šime Vulas, Xhevdet Xhafa, Mehmed Zaimović, Safet Zec
Mjesta održavanja: Umjetnički paviljon Collegium artisticum, Sarajevo / Lazareti, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 12.7. - 25.8.1984.


6. IVAN JURJEVIĆ KNEZ
Vrijeme održavanja: 20.7. - 10.8.1984.


7. ANTUN MASLE – MONOGRAFSKA IZLOŽBA
Vrijeme održavanja: 3.8. - 22.9.1984.


8. VASILIJE JORDAN
Mjesta održavanja: Muzej seljačkih buna, Gornja Stubica / Umjetnička galerija, Dubrovnik / Gradski muzej Varaždin – Izložbeni salon Galerije slika, Varaždin
Vrijeme održavanja: 14.8. - 31.8.1984.


9. VASKO LIPOVAC
Vrijeme održavanja: 5.9. - 5.10.1984.

 
10. KASJA MIJATOVIĆ UHLIK
Vrijeme održavanja: 26.9. - 13.10.1984.


11. HDLU DUBROVNIK
/ bijenalna izložba - povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Stijepo Anđelić, Milica Bravačić, Mio Demović, Ivo Grbić, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Bosiljka Kovačević – Mijatović, Branko Kovačević, Marijan Kocković, Neda Kuzek – Pustić, Davor Lucianović, Jakša Magaš, Kasja Mijatović – Uhlik, Romana Milutin – Fabris, Lukša Peko, Mladen Pejaković, Pero Šantić, Josip Škerlj, Josip Trosman – Pino      
Vrijeme održavanja: 17.10. - 17.11.1984.


12. MEMORIJALNA IZLOŽBA - TOMISLAV CIKO, TOMISLAV BERAN
Vrijeme održavanja: 17.10. - 17.11.1984.


13. MIJO DEMOVIĆ
Vrijeme održavanja: 27.12.1984. - 27.1.1985.


 



1985

1. ALLAN HOUSER / DAN NAMINGHA
/ američka indijanska umjetnost /
Mjesta održavanja: Galerija likovnih umjetnosti, Osijek / Umjetnička galerija, Dubrovnik / Moderna galerija, Rijekau
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 22.3. - 15.4.1985.


2. VIRGILIJE NEVJESTIĆ
Vrijeme održavanja: 23.4. - 30.5.1985.


3. MATKO TREBOTIĆ
Vrijeme održavanja: 4.6. - 22.6.1985.


4. IVAN LACKOVIĆ CROATA
Vrijeme održavanja: 25.6. - 17.7.1985.


5. EDO MURTIĆ – DRUGO SUNCE
Mjesta održavanja: Galerija Galženica, Velika Gorica / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 20.7. - 10.8.1985.


6. BRANKO KOVAČEVIĆ
Vrijeme održavanja: 16.8. - 28.9.1985.


7. NEDA KUZEK - PUSTIĆ
Vrijeme održavanja: 1.10. - 15.10.1985.


8. VI. DUBROVAČKI SALON
/ povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Mersad Berber, Milica Bravačić, Jože Ciuha, Ivo Fiorenini, Momčilo Golub, Jusuf Hadžifejzović, Seid Hasanefendić, Olja Ivanjicki, Vasilije Jordan, Božidar Jurjević, Željko Kipke, Dmitar Kondovski, Metka Krašovec, Ferdinand Kulmer, Nives Kavurić - Kurtović, Marijan Molnar, Ljuba Popović, Mileta Prodanović, Neda Kuzek - Pustić, Ante Rašić, Velebit Restović, Duba Sambolec, Ante Sardelić, Đuro Seder, Vojislav Stanić, Andraž Šalamun, Pero Šantić, Josip Škerlj, Nikola Vučković, Boris Zaplatil
Vrijeme održavanja: 18.10. - 18.11.1985.
 
 
9. KUZMA KOVAČIĆ
Vrijeme održavanja: 18.10. - 18.11. 1985.

 
10. DAVOR LUCIANOVIĆ
Vrijeme održavanja: 23.12.1985. -  23.1.1986.







1986

PROMOCIJA MONOGRAFIJE 'BRANKO KOVAČEVIĆ'                             
Vrijeme održavanja: 1986.                                                                       


1. IVAN KRSTULOVIĆ
Vrijeme održavanja: 22.5. - 14.6.1986.
 

2. VIII. IZLOŽBA - ČETRDESET GODINA SAVEZA UDRUŽENJA LIKOVNIH UMJETNIKA JUGOSLAVIJE 1946. – 1986.                  
/ povodom X. kongresa Saveza udruženja likovnih umjetnika Jugoslavije, Tuzla /
Mjesta održavanja: Galerija jugoslavenskog portreta, Tuzla / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 24.6. - 30.7.1986.


3. IVO DULČIĆ – RETROSPEKTIVNA IZLOŽBA
Mjesta održavanja: Umjetnička galerija, Dubrovnik / Galerija umjetnina, Split / Galerija likovnih umjetnosti, Osijek  
Vrijeme održavanja: 1.8. - 13.9.1986.


4. PROMOCIJA MONOGRAFIJE 'ANTUN MASLE'
Vrijeme održavanja: kolovoz 1986.


5. JOSIP ŠKERLJ
Vrijeme održavanja: 23.9. - 11.10.1986.


6. DAVID GREENWOOD
Vrijeme održavanja: 23.9. - 20.11.1986.


7. HDLU DUBROVNIK
/ II. bijenalna izložba /
Stijepo Anđelić, Milica Bravačić, Ivo Grbić, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Neda Kuzek - Pustić, Davor Lucianović, Jakša Magaš, Marojica Mitrović, Kasja Mijatović - Uhlik, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Vedran Remetin, Milovan Stanić, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman - Pino, Nikola Vučković
Mjesta održavanja: Umjetnička galerija, Dubrovnik / Novi hram - Galerija udruženja likovnih umjetnika Sarajevo
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 16.10. - 16.11. 1986.


8. MARKO RAŠICA
Vrijeme održavanja: 19.12.1986. - 19.1.1987.


 




1987

1. VOJO STANIĆ
Vrijeme održavanja: 9.7. - 11.8.1987.
 

2. DUBROVAČKO SLIKARSTVO OD BUKOVCA DO DULČIĆA
Zenaida Bandur, Vlaho Bukovac, Tomislav Ciko, Ivo Dulčić, Ivan Ettore, Ignjat Job, Josip Lalić, Antun Masle, Mato Celestin Medović, Niko Miljan, Marko Murat, Gabro Rajčević, Marko Rašica
Mjesta održavanja: Muzejski prostor, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 29.7. - 30.9.1987.


3. LUKŠA PEKO
Vrijeme održavanja: 13.8. - 15.9.1987.


4. JOVAN OBIČAN – MEMORIJALNA RETROSPEKTIVA
Vrijeme održavanja: 21.8. - 5.9.1987.


5. PERUŠKO BOGDANIĆ
Mjesta održavanja: Salon Galerije Karas, Zagreb / Umjetnički salon, Split / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 8.9. - 10.10.1987.


6. VEDRAN REMETIN
Vrijeme održavanja: 17.9. - 10.10.1987.


7. VII. DUBROVAČKI SALON
/ povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Zoran Bogdanović, Joško Eterović, Bojan Gorenec, Zoran Grebenarović, Herman Gvardjančič, Predrag Hegedüs, Bora Iljoski, Dean Jokanović - Toumin, Sergej Kapus, Zvonko Kermc, Marija Koprivica, Neda Kuzek - Pustić, Zvonko Lončarić, Dubravka Lošić, Leila Michieli Vojvoda, Dušan Minovski, Bekir Misirlić, Alieta Monas, Bruno Paladin, Goran Petercol, Davorin Radić, Dubravka Rakoci, Veso Sovilj, Edita Schubert, Josip Škerlj, Tugo Šušnik, Nesim Tahirović, Slaven Tolj
Vrijeme održavanja: 16.10. - 16.11.1987.


8. FERDINAND KULMER
/samostalna izložba u sklopu VII. Dubrovačkog salona /
Vrijeme održavanja: 16.10. - 16.11.1987.

 





1988

1. NENAD OPAČIĆ
Mjesta održavanja: Gradski muzej Varaždin – Galerija slika, Varaždin / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 9.6. - 3.7.1988.


2. OTON GLIHA
Vrijeme održavanja: 7.7. - 28.8.1988.


3. SVJETLA I BOJE DUBROVNIKA / LJUDI, GRAD I OKOLICA U DJELIMA MODERNIH SLIKARA
Stojan Aralica, Ljubo Babić, Jovan Bijelić, Petar Dobrović, Ivo Dulčić, Ivan Ettore, Ignjat Job, Ante Kaštelančić, Milan Konjović, Branko Kovačević, Anka Krizmanić, Antun Masle, Mato Celestin Medović, Predrag - Peđa Milosavljević, Niko Miljan, Jerolim Miše,
Edo Murtić, Oton Postružnik, Đuro Pulitika, Gabro Rajčević, Božidar Rašica, Marko Rašica, Vilko Šeferov, Josip Trostman, Ivo Vojvodić
Mjesta održavanja: Muzejsko - galerijski centar – Galerija Gradec, Zagreb (organizacija) / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 10.7. - 28.8.1988.


4. XHEVDET XHAFA
Vrijeme održavanja: 21.9. - 13.10. 1988.


5. PERO ŠANTIĆ
Vrijeme održavanja: 29.9. - 29.10. 1988.


6. ANTE SARDELIĆ  - SLIKE / GRAFIKE / CRTEŽI  1980. - 1988.
Mjesta održavanja: Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik / Umjetnički salon, Split / Umjetnički paviljon – Collegium Artisticum, Sarajevo / Kulturni centar, Blato / Muzej na Makedonija, Skopje
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): listopad 1988.
                                                                                            

7. HDLU DUBROVNIK
Stijepo Anđelić, Ivo Grbić, Bruno Stane Grill, Ivo Jašić, Marija Jug - Pecarić, Marijan Kocković, Neda Kuzek - Pustić, Davor Lucianović, Jakša Magaš, Romana Milutin - Fabris, Lukša Peko, Vedran Remetin, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman - Pino, Nikola Vučković
Vrijeme održavanja: 17.10. - 17.11. 1988.


8. PROMOCIJA MONOGRAFIJE 'IVO DULČIĆ'
Mjesto doržavanja: Hotel Excelsior, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 22.11. 1988.

 





1989


1. DRUŠTVO LIKOVNIH UMJETNIKA SARAJEVO
Gordana Anđelić - Galić, Ljupko Antunović, Bojan Bahić, Zoran Bogdanović, Bogdan Božić, Božana Cvijanović, Muris Čamo Džubur, Bošnjak, Nail Ćelović, Sead Čizmić, Milovan Dagović - Daga, Danica Dakić, Dejan Dimitrijević, Predrag Furtula, Radoslav Gašić, Branka Grizelj, Sadko Hadžihasanović, Sanda Hnatjuk, Arfan Hozić, Nebojša Janković, Zdravko Jojić, Dragana Jokić, Radmila Jovandić - Đapić, Ante Jurić, Narcis Kantardžić, Mensur Kečo, Dubravka Klarić - Kapičić, Mehmed Klepo, Ljerka Kovač, Savka Krčmar, Alija Kučukalić, Fikret Libovac, Dubravka Matić - Mandić, Milijanko Miholjčić, Miloš Milidrag, Ljubodrag Mrdović, Ozrenko Mrkić, Esad Muftić, Milan Nikolić, Edin Numankadić, Salim Obralić, Zoran Obrenović, Nusret Pašić, Predrag Pejaković, Milovan Pejašinović, Milan Perišić, Lada Pervan, Nada Pivac, Branislav Popovac, Amila Pozder, Ferid Prcić, Mustafa Skopljak, Tanja Softić, Kenan Solaković, Amila Šišić, Nedeljka Šoš - Laketić, Nenad Vlajčić, Darko Vulić, Mehmed Zaimović, Avdo Žiga
Mjesta održavanja: Umjetnička galerija, Dubrovnik / Umjetnički paviljon, Titograd / Collegium artisticum, Sarajevo
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): svibanj 1989.


2. MILICA BRAVAČIĆ
Vrijeme održavanja: 13.6. - 29.6.1989.


3. LIKOVNA UMJETNOST U REGIONALNOM PODRUČJU DALMACIJE – POGLED NA AKTUALNOSTI
Vendi Borović, Jakov Budeša, Tomislav Čerina, Nikša Čvorović, Mijo Demović, Kažimir Hraste, Stipe Ivanišević, Ivo Jašić, Jurica Kezić, Kuzma Kovačić, Aldo Krizman, Vasko Lipovac, Dubravka Lošić, Matko Mijić, Marojica Mitrović, Alieta Monas, Marija Paparela, Jakov Pavić, Lukša Peko, Mateo Perasović, Đuro Pulitika, Neda Kuzek - Pustić, Velibor Restović, Igor Rončević, Josip Škerlj, Slaven Tolj, Matko Trebotić, Josip Trostman, Manuela Vladić, Ivan Zelić,
Gorki Žuvela
Mjesta održavanja: HDLUZ - Galerija Karas, Zagreb / Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 3.7. - 20.7.1989.


4. MATKO TREBOTIĆ
Mjesta održavanja: Muzejsko – galerijski centar – Galerija Gradec, Zagreb (organizacija) / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja:  Dubrovnik: 8.7. - 20.8.1989.


5. KERAMIKA ZSOLNAY
Mjesto održavanja: Muzejsko – galerijski centar – Galerija Gradec, Zagreb (organizacija) / Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 11.7. - 30.8. 1989.


6. GUNDULIĆEV SAN
/ arhivski dokumenti, knjige Gundulićeva vremena, Gundulići, prijepisi Gundulićevih djela, Gundulićeva djela, prijevodi, literatura o Gunduliću, proslave Gundulićevih obljetnica u 19. stoljeću, glazba / tursko oružje / slike i predmeti umjetničkog obrta  (uključuje-  djela Jurja Petrovića i Vlaha Bukovca) /
Mjesta održavanja: Muzejsko - galerijski centar – Muzejski prostor, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 3.8. – 30.9.1989.
                   

7. NOVIJA AMERIČKA GRAFIKA
/ Zbirka Informativne službe Američke ambasade u Beogradu /  
Leonard Baskin, William Bailey, Bernard Chaet, Lester Johnson, Thomas Edwards, Martha Erlebacher, Anthony Peter Gorny, Jacques Hnizdowsky, Misch Kohn, Karen Kunc, Leonardo Lasansky, Mauricio Lasansky, Tomas Lasansky, William Livesay, Frances Myers, Michael Mazur, Nancy Mclntyre, Dean Meeker, Wanda Miller Matthews, Peter Milton, Gabor Peterdi, Elizabeth Jayne Peak, Joe Price, Clare Romano, Carol Summers, Julian Stanczak, Karl Schrag, Mark Tobey, Beth Van Hoesen, Richard Ziemann,   
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 14.8. - 8.9.1989.


8. TOMAŽ PERKO
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 19.9. - 10.10.1989.


9. IVO JAŠIĆ
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 13.10. - 12.11.1989.


10. VIII. DUBROVAČKI SALON
/ povodom Dana oslobođenja Dubrovnika /
Loara Blažević, Milica Bravačić, Tomislav Čerina, Mijo Demović, Perica Donkov, Igor Fistrić, Zoran Hočevar, Kažimir Hraste, Anto Jerković, Zlatko Keser, Marija Koprivica, Marko Kovačić, Aldo Krizman, Neda Kuzek, Dubravka Lošić, Tadej Pogačar, Slobodan Peladić, Aleksandar Rafajlović, Igor Rončević, Karina Sladović, Saba Skabrne, Josip Škerlj, Slaven Tolj, Manuela Vladić, Ivan Zelić, Dušan Zidar
Vrijeme održavanja: 16.10. - 16.11.1989.


ZVONKO LONČARIĆ
 

11. DUBROVAČKI KOLORISTI
/ Iz fundusa Umjetničke galerije Dubrovnik /
Ivo Dulčić, Ivan Ettore, Ignjat Job, Antun Masle, Niko Miljan, Marko Murat, Đuro Pulitika, Gabro Rajčević, Marko Rašica, Josip Trostman, Josip Škerlj
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 15.12.1989. – 15.1.1990.


 




1990

1. MONTEX KERAMIKA
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 1.3. - 10.3.1990.


2. MIRKO RAČKI - STUDIJE ZA FRESKE U OSIJEČKOJ CRKVI SV. PETRA I PAVLA
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 13. 3. - 13.4.1990.


3. DUBRAVKA LOŠIĆ
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 15.5. - 8.6.1990.


4. POKRET: DUBROVNIK - ZDRAVI GRAD
/ izložba radova ponuđenih na aukciju u korist pokreta /
Mersad Berber, Olja Ivanicki, Ivo Jašić, Vasilije Jordan, Marija Jug – Pecarić, Jurica Kezić, Branko Kovačević, Ferdinand Kulmer, Ivan Lacković Croata, Vasko Lipovac, Antun Masle, Matko Mijić, Edo Murtić, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Vojo Radoičić, Vojislav Stanić, Josip Škerlj, Matko Trebotić, Josip Trostman, Ivan Zelić
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 11.6. - 20.6. 1990.


5. MATKO MIJIĆ
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 22.6. - 14.7.1990.


6. MATO CELESTIN MEDOVIĆ - RETROSPEKTIVA U POVODU 70. GODIŠNJICE SMRTI
Mjesta održavanja (organizatori izložbe): Umjetnička galerija, Dubrovnik / Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 15.7.-30.9.1990.


7. NAROD CEDRA  
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 30.7. - 10.8.1990.


7. PUTEVI TALIJANSKE APSTRAKCIJE  / OBLIK – BOJA – STRUKTURA
Getulio Alviani, Carla Badiali, Enrico Castellani, Piero Dorazio, Paolo Minoli, Bruno Munari, Carlo Nangeroni, Luigi Veronesi
Mjesta održavanj: Mesna galerija, Ljubljana (organizator) / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 13.8. - 5.9.1990.


8. EMIL BOBANOVIĆ ĆOLIĆ
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 23.8. - 10.9.1990.


9. LISTOPADSKA IZLOŽBA - HDLU DUBROVNIK
Milica Bravačić, Ivo Grbić, Bruno Stane Grill, Stela Grmoljez - Ivanković, Josip Ivanović, Ivana Jovanović, Marija Jug - Pecarić, Neda Kuzek - Pustić, Davor Lucianović, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Kasja Mijatović - Uhlik, Romana Milutin - Fabris, Lukša Peko, Vedran Remetin, Pero Šantić, Viktor Šerbu, Josip Škerlj, Josip Trostman - Pino, Jelena Trpković, Agnes - Neža Velikonja, Nada Zec - Ivanović
Vrijeme održavanja: 25.10. - 25.11.1990.


10. PUSTINJA SLOBODE
/ akcija /
Božidar Jurjević, Slaven Tolj, Marojica Mitrović
Vrijeme održavanja: 25.10.1990.


11. JAKŠA MAGAŠ - SLIKE 1953.-1989.
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 5.12.1990.-15.1.1991.


12. SJAJ GALERIJSKIH ZBIRKI
/ povodom 45. godišnjice Umjetničke galerije Dubrovnik /
Vlaho Bukovca, Matlo Celestin Medović, Ignjat Job, Ljubo Babić, Vladimir Becić, Milovoj Uzelac, Miroslav Kraljević /…/ Oton Posturžnik, Marino Tartaglia , Mirko Rački /.../ Gabro Rajčević, Ivan Ettore, Ivo Dulčić, Antun Masle, Đuro Pulitika, Ivo Vojvodić, Milovan Stanić, Branko Kovačević, Bosiljka Kovačević – Mijatović, Kasja Mijatović – Uhlik /…/
Vrijeme održavanja: 20.12. 1990. – 1991.  

 




1991

1. IZLOŽBA LIKOVNIH RADOVA POKLONJENIH ZA AUKCIJU U KORIST GRADNJE NOVE ŽUPNE CRKVE NA MIHAJLU
Stjepan Anđelić, Ivan Antolčić, Dubravka Babić, Mersad Berber, Josip Biffel, Vladimir Blažanović, Josip Botteri, Ivo Dulčić, Ivo Grbić, Bruno Stane Grill, Stela Grmoljez - Ivanković, Josip Ivanović, Nada Ivanović, Želimir Janeš, Vasilije Jordan, Ivana Jovanović, Marija Jug - Pecarić, Nives Kavurić - Kurtović, Marijan Kocković, Božidar Kopić, Ferdinand Kulmer, Neda Kuzek -Pustić, Ivan Lacković Croata, Vasko Lipovac, Zvonko Lončarić, Dubravka Lošić, Davor Lucianović, Jakša Magaš, Antun Masle, Zvonimir Mihanović, Bosiljka Kovačević - Mijatović, Kasja Mijatović - Uhlik, Romana Milutin Fabris, Ivan Mitrović, Sofija Naletilić - Penavuša, Lukša Peko, Dimitrije Popović, Đuro Pulitika, Branko Ružić, Đuro Seder, Stipe Sikirica, Pero Šantić, Hrvoje Šercar, Mijo Šiša, Josip Škerlj, Miroslav Šutej, Boris Švaljek, Matko Trebotić, Josip Trostman - Pino, Agnes Velikonja
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 28.1. - 7.2.1991.


2. ĐURO PULITIKA
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 12.4. – 28.4.1991.


3. DUŠKO ŠIBL
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 14.6. - 11.7.1991.


4. TISUĆU GODINA HRVATSKE SKULPTURE
predromanika (8. –11. st) – zadarski klesari, nepoznati  klesari, splitska klesarska radionica, klesarska radionica Trpimirova doba, Majstor koljanskog pluteja, dubrovački klesari, dvoranska klesarska radionica iz doba kneza Branimira, trogirski klesari, trogirska klesarska radionica, splitski klesari /  romanika (11.–13. st.) – nepoznati majstori, zadarska klesarska radionica, domaća klesarska radionica, splitsko – zadarska klesarska radionica, kninska klesarska radionica, južnodalmatinska klesarska radionica, nepoznati kipari, nepoznati klesar, dubravačka klesarska radionica, sjeverotalijanski majstor, srijemska klesarska radionica, romaničko zadarsko kiparstvo, Eustasio iz Tranija, splitsko romaničko drcorezbarstvo, splitska klesarska radionica, dubrovački majstor, romaničko – bizantsko kiparstvo, bizantsko kiparstvo, romaničko – gotičko zadarsko kiparstvo, nepoznati drvorezbari, majstor Skoronja, domaći klesar, domaći drvorezbar, pučki majstor / gotika (13. – 15. st.) – nepoznati autori, nepoznati strani majstor, nepoznati kipari, majstor Mavar, nepoznati mletački kipar, mletačka radionica De Sanctisa, nepoznati rezbari, nepoznati majstori, talijanski rezbar, nepoznati mletački rezbar, Bonino di Jacopo da Milano, Hans von Judenburg, dubrovački kipar, Matej Moronzon, Petar de Riboldis, Blaž Jurjev Trogiranin, Alvise Orso, nepoznati drvorezbar, Juraj Petrović, Juraj Matijev Dalmatinac, Ivan Jakova de Borgosansepolcro / renesansa (15.–16. st.) - Juraj Matijev Dalmatinac, nepoznati dubrovački kipar, nepoznati dalmatinski kipar, Radmil Ratković, nepoznati kipari, nepoznati toskanksi kipar, sljedbenik Nikole Firentinca, Nikola Ivanov Firentinac, suradnik N. Firentinca, Ivan Duknović, kiparska radionica A. Alešija i N. Firentinca, Giovanni Buora, nepoznati talijanski kipar, Pietro Lombardo, nepoznati mletački drvorezbar, nepoznati majstori, nepoznati autori, nepoznati drvorezbari, Michele da Fiesole, nepoznati rezbari, nepoznati mletački kipar, Franjo Čiočić, Nikola Lazanić, Pavao Gospodnetić, venecijanske radionice, nepoznati slikar / barok (17.–18. st.) – nepoznati kipari, Francesco Terilli, nepoznati mletački kipari, hrvatski kipari, Antonio Pori, talijanski kipari, nepoznati venecijanski kipar, austrijski kipari, slovenski kipar,Ivan Jakob Altenbach, štajerski kipari, nepoznati drvorezbar, Giacomo Piazzetta, Toma Jurjević i Pavao Bellina, krug Alvisea Taglipietre, Alvise Taglipietra, Jacopo Contiero, nepoznati franjevački kipar, Fra Dionisije Hoffer, Giovanni Marchiori, Fulgencije Bakotić, Ivan Adam Rosemberger,Josip Weinacht, Josip Straub, Francesco Robba, Josip Holzinger, austrijsk kipar, nepoznati talijanski kipar, Filip Jakob Straub, anonimni kipar, Aleksije Königer, Franjo Straub, krug Vida Königera, anonimni kipar – Austrija ili Mađarska, Vid Königer, pomoćnik Paulusa Riedla / kiparstvo (19. - 20. st.) – Antonio Canova, Marko Badovinac, Antun Dominik Fernkorn, Vatroslav Donegani, Ivan Rendić, Josip Sutlar, Robert Frangeš-Mihanović, Rudolf Valdec, Simeon Roksandić, Ivan Meštrović, Toma Rosandić, Ivo Kerdić, Branislav Dešković, Petar Pallavicini, Juraj Škarpa, Mila Wood, Miroslav Kraljević, Dujam Penić, Hinko Juhn, Ferdo Ćus, Marin Studin, Frano Kršinić, Antun Augustinčić, Lujo Bezeredi, Vanja Radauš, Grga Antunac, Pavao Perić, Ivo Lozica, Petar Smajić, Lavoslav Torti, Josip Cerinski, Ksenija Kantoci, Vojin Bakić, Kosta Angeli Radovani, Branko Ružić, Belizar Bahorić, Raul Goldoni, Antun Motika, Želimir Janeš, Milena Lah, Ivan Sabolić, Valerije Michieli, Ivan Kožarić, Ljubo Ivančić, Stevan Luketić, Dušan Džamonja, Vjenceslav Richter, Ivan Picelj, Aleksandar Srnec, Branko Vlahović, Juraj Dobrović, Zvonimir Lončarić, Ivan Lesiak, Ante Jakić, Vasko Lipovac, Antun Babić, Tomislav Ostoja, Stanko Jančić, Šime Vulas, Marija Ujević, Tomislav Hruškovec, Josip Diminić, Stjepan Gračan, Ratko Petrić, Miro Vuco, Svan Vujičić, Peruško Bogdanić, Slavomir Drinković, Kuzma Kovačić, Vladimir-Gapa Gašparić, Ante Rašić, Kažimir Hraste, Dora Kovačević, Petar Barišić, Mladen Mikulin, Sofija Naletilić-Penavuša / plastika i reljefi u metalu (13.–18. st.) – nepoznati majstori, zagrebački majstor, nepoznati zadarski majstori, zadarsko zlatarsvo – zlatari Meleša i Radoslav iz Kotora, Kristofor de Rochis, nepoznati talijanski majstor, domaći majstori, nepoznati venecijanski majstori, venecijanski majstori, nepoznati venecijanski zlatar, Johan Lucas Siegel, vjerojatno dubrovački majstori, nepoznati zlatar – srednja Italija, Paulus Koler, Caspar georg Meichel, rimski zlatar, nepoznati mletački ili zadarski zlatar, Pavao Dubravčić, Ivan iz Basela, dubrovački majstori, Victor de Angelis, južnonjemački ili austrijski majstor, Mathias Winkler
Mjesta održavanja: Muzejsko – galerijski centar, Muzejski prostor, Zagreb (organizacija) / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja:  Dubrovnik: 10.7. – 30.8.1991.


5. JOSIP ŠKERLJ – DUBROVNIK OAZA MIRA / SLIKE IZ 1991./
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 1.8. - 30.8. 1991


                      

    



1992 

1. KISTOM ZA DUBROVNIK - SLIKE SARAJEVSKIH UMJETNIKA POKLONJENE ZA RATNI DUBROVNIK
Josip Alebić, Feđa Fehim Avdić, Mersad Berber, Zoran Bogdanović, Saša Aleksandar Bukvić, Dead Čizmić, Muradif Ćerimagić, Sadko Hadžihasanović, Seid Hasanefendić, Anto Kainić, Narcis Kantardžić, Mehmed Klepo, Alija Kučukalić, Ante Jurić, Franjo Likar , Mirko Marić, Zlatko Melcher, Bekir Misirlić, Ozrenko Mrkić, Edin Numankadić, Salim Obralić, Nusret Pašić, Ljubomir Perčinlić, Nada Pivac, Afan Ramić, Halil Tikveša, Petar Waldegg, Mehmed Zaimović, Avdo Žiga

Vrijeme održavanja: veljača 1992.


 




1993

1. SUVREMENI IZRAELSKI UMJETNICI - U ZNAK PRIJATELJSTVA I PODRŠKE HRVATSKOJ
Marilen Vivanco, Jacques Sterenberg, Ora Abrahami, Salvador Benjuya, Tsila Goldstein, Eduard Grossman, Chaim Rosenthal, Lilian Sasoon, Jacub Zim, Motti Ben Shoshan, Tuvia Beeri, Leo Ray, Arie Berkowitz, Gershon Rennert, Ohela Tal, Albert Johai, Hedva Ben David, Batia Regev, Itzik Adi, Baruch Elron, Aryeh Weiss, Michael Rapoport, Morris Lazar, Jan Rauchwerger, Arik Schneider, Ziva Ron, Hanna Megged, Gad Ullman, Gideon Kari, Mandy Sand, Joseph Kapelyan, Margaret Kabillo, Peter Weisz, Haya Rozik, Dorit Casper, Genadij Osipov, Raphael Abecassis, Etty Loev, Einan Cohen, Hava Intrator Barak
Mjesta održavanja: Hotel Hilton, Jeruzalem / Muzejsko – galerijski centar - Galerija Gradec, Zagreb (organizacija) / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): lipanj 1993.


2. PAVO URBAN  / ART – RAT – ART
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 20.4. - 20.5.1993.


3. HRVOJE ŠERCAR
Mjesto održavanja: Muzejsko – galerijski centar, Galerija Gradec, Zagreb / Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 9.7. - 9.8.1993.


4. JOSIP TROSTMANN
Vrijeme održavanja: 23.7. - 23.9.1993.


5. JOSIP ŠKERLJ
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 10.9. - 30.9.1993.


6. NEDA KUZEK
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 26.10. - 26.11.1993.


7. LUKŠA PEKO
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 6.12. - 31.12.1993.

 





1994

1. 11 DUBROVAČKIH UMJETNIKA  - OD TRADICIJE PREMA SUVREMENOSTI
Mijo Demović, Josip Ivanović, Ivo Jašić, Neda Kuzek, Dubravka Lošić, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Vedran Remetin, Josip Škerlj, Slaven Tolj, Josip Trostmann
Mjesta - vrijeme održavanja: Muzejsko – galerijski centar – Galerija Gradec, Zagreb - 24.1. – 15.2.1994. / Umjetnička galerija, Dubrovnik - 24.3. - 24.4.1994.


2. PAVO MAJIĆ – POP PORTRETI
Mjesto održavanja: Kulturno informativni centar, Zagreb / Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 14.4. - 7.5.1994.


3. EAST MEETS WEST / OSTBLICK – WESTBLICK
/ izložba grafika umjetnika srednje Europe /
Traian Abruda, Stelian Acea, Oleg Andzeev, Marina Banić, Sandor Batai, Franco Dugo, Laszlo Feszt, Maja Franković, Stefan Göler, Samuel Grajfoner, G.R.A.M., Boris Grgić, Florin Hategan, Pavel Hayek, Jürgen Hochmuth, Edgar Honetschläger, Zdenko Huzjan, Marinko Jelača, Dalibor Jelavić, Stefan Kaczmarek, Nikola Koydl, Ivan Kožarić, Sigrid Langrehr, Mira Licen - Krmpotić, Lojze Logar, Zbigniew Lutomski, Helmut Morawetz, Ettore Moschetti, Ingrid Moschik, Ivan Mrsnik, Miklos Nemeth, Ryszard Otreba, Dmytro Paruta, Lucio Passerini, Alessandra Poggini, Ivan Porazik, Stefan Ramminger, Jehona Saciri, Ivan Safranko, Anna - Katharina Salawa, Werner Schimpl, Erhard Schütze, Vladimira Sedlakova, Ove Stokstad, Karoly Szalkai, Viorel Toma, Gunter Ullrich, Giorgio Valentinuzzi, Andras Vörös, Bernhard Wurzer, Marko Živković
Vrijeme održavanja: 29.4. - 29.5. 1994


4. JOSIP TROSTMANN
Mjesto održavanja: Muzejsko – galerijski centar – Galerija Gradec, Zagreb
Vrijeme održavanja: 5.5. - 26.5.1994.


5. DAR DUBROVNIKU
/ donacije Društva slikara Fondacije 'Filipopol' iz Plovdiva – Republika Bugarska /
Sviben Blažev, Georgi Bojadžijev, Georgi Božilov, Stojan Canev, Dimitar Čolakov, Petar Dočev, Anna Grebenarova, Aljoša Kafedžijski, Dimitar Kirov, Lili Kočukova, Nikolaj Kučkov, Ivan Levijev, Nikola Majstorov, Nikola Nikolov, Enčo Pironkov, Dimitar Raškov, Cvjatko Siromaški, Hristo Stefanov, Vasil Stojev, Vladimir Šerbak, Angel Vasilev
Vrijeme održavanja: 10.6. - 10.7.1994.


6. ZLATKO KESER – CRTEŽI
Mjesto održavanja: Muzejsko – galerijski centar – Galerija Gradec, Zagreb / Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 15.6. - 15.7.1994.


7. UGO MAFFI                                                
Mjesto održavanja: Muzejsko – galerijski centar – Galerija Gradec, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 15.6. - 5.7.1994.


8. GOLDONI NA PAPIRU / GOLDONI SU CARTA
Romano Abate, Franco Batacchi, Franca Battain, Toni Benetton, Danilo Bergamo, Olimpia Biasi, Alessandro Cadamuro, Giuliano Caneva, Vanni Canta, Pino Castagna, Graziella Da Gioz, Antonio Del Sal, Annabella Dugo, Mariapia Fanna Roncoroni, Paolo Ferretton, Moreno Fortunato, Silvio Gagno, Annamaria Gelmi, Antonio Giancaterino, Marco Lazzarato, Riccardo Licata, Ernesto Marchesini, Mario Martinelli, Giuseppe Nicoletti, Manlio Onorato, Carlo Patrone, Raffaele Pellizzari, Tobia Rava, Luca Rento, Gina Roma, Santorossi, Manuela Sedmach, Livio Seguso, Nelio Sonego, Ottorino Stefani, Francesco Stefanini, Paolo Tempera, Roberto Tigelli, Franco Vecchiet, Valerio Vivian, Silvana Zambanini
Vrijeme održavanja: 9.7. - 31.8.1994.


9. MUZEJ VUKOVARA U PROGONSTVU
/ donacije likovnih umjtenika Hrvatske /
• slike - skulpture - crteži - keramika:
pokloni autora - Dubravko Adamović, Nevenka Arbanas, Dubravka Babić, Antun Babić, Belizar Bahorić, Biserka Baretić, Petar Barišić, Dragica Belković, Josip Biffel, Stevo Binički, Janez Boljka, Kruno Bošnjak, Josip Botteri Dini, Jakov Bratanić, Boris Bućan, Danijel Butala, Radoslav Bužančić, Nataša Cetinić, Dragica Cvek Jordan, Hamo Čavrk, Ljubo de Karina, Boris Demur, Josip Diminić, Maja Dolenčić, Zorislav Drempetić - Hrčić, Slavomir Drinković, Jadranka Fatur, Pierre Fichet, Milun Garčević, Vladimir Gašparić - Gapa, Oton Gliha, Stjepan Gračan, Vladimir Gudac, Željko Hegedušić, Krešimir Hraste, Vlado Jakelić, Stanko Jančić, Jozo Janda, Želimir Janeš, Ratko Janjić, Ivana Jelačić, Dalibor Jelavić, Marijan Jevšovar, Josip Vasilije Jordan, Anto Jurkić, Zlatko Kauzlarić Atač, Nives Kavurić - Kurtović, Zlatko Keser, Željko Kipke, Eugen Kokot, Anita Kontrec, Božidar Kopić, Dora Kovačević, Gordana Kovačić, Željko Kovačić, Ivan Kožarić, Mirna Krešić, Tatjana Krizmanić, Ante Kuduz, Vatroslav Kuliš, Ferdinand Kulmer, Rudolf Labaš, Jure Labaš, Ivan Lacković Croata, Milena Lah, Vjera Lalin, Željko Lapuh, Ivan Lesiak, Vasko Lipovac, Hrvoje Ljubić, Tihomir Lončar, Dragica Lončarić, Ivan Lovrenčić, Slaven Macolić, Maja Malešević, Antun Maračić, Damir Mataušić, Marica Mavec Tomljenović, Zlatko Melcher, Jean Messagier, Mladen Mikulin, Marijan Molnar, Marijana Muljević, Marcela Munger, Edo Murtić, Zoltan Novak, Tomislav Ostoja, Alfred Pal, Dalibor Parać, Mladen Pejaković, Ljubomir Perčinlić, Šime Perić, Ordan Petlevski, Goran Petrač, Ratko Petrić, Tonka Petrić, Josip Poljan, Dimitrije Popović, Vesna Popržan, Zdenka Pozaić, Zlatko Prica, Đuro Pulitika, Ivan Rabuzin, Davorin Radić, Ante Rašić, Nikola Reiser, Igor Rončević, Branko Ružić, Rudolf Sablić, Pierre Saint-Paul, Edita Schubert, Đuro Seder, Stipe Sikirica, Mile Skračić, Pierre Soulages, Ljubomir Stahov, Ivan Šebalj, Ivo Šebalj, Zlatko Šimunović, Ivica Šiško, Slavko Šohaj, Vesna Šojat, Miroslav Šutej, Matko Trebotić, Dražen Trogrlić, Josip Trostman, Dino Trtovac, Dragutin Trumbetaš, Jasenka Tućan, Marija Ujević, Munir Vejzović, Fadil Vejzović, Radoslav Viličić, Ivo Vojvodić, Zlatan Vrkljan, Stanko Vrtovec, Miro Vuco, Šime Vulas, Đurđena Zaluški, Josip Zeman /
• grafike:
pokloni - Zbirka Biškupić, Zagreb; Izdavačka kuća Madost, Zagreb;  Sitotisak Vida i Vladimir Straža; Nacionalna i sveučilišna biblioteka; Narodno sveučilište Otokar Keršovani – Galerija Dubrava, Zagreb; HTP Zagreb; Zbirka Lukin; Brano Horvat; Stjepan Šešelj; Mladen Kljenak; Hrvoje Delić
pokloni autora - Dubravko Adamović, Ivan Antolčić, Nevenka Arbanas, Antun Babić, Dubravka Babić, Nada Bogdanović, Peruško Bogdanić, Danijel Butala, Hamo Čavrk, Josip Diminić, Eugen Feller, Zvjedana Fio, Vinko Fišter, Mladen Galić, James Guitet, Darko Jakić, Marijan Jevšovar, Eugen Kokot, Nikola Koydl, Guido Kolitscher, Ivan Kožarić, Ivan Lacković Croata, Zvonimir Lončarić, Ugo Maffi, Ljerka Njerš, Alfred Pal, Frane Paro, Lukša Peko, Penezić & Rogina, Šime Perić, Ratko Petrić, Ivan Picelj, Zdenka Pozaić, Igor Rončević, Karina Sladović, Ljubomir Stahov, Ljerka Šibenik, Ivica Šiško, Dražen Trogrlić, Dragutin Trumbetaš, Fadil Vejzović, Anton Vrlić, Miro Vuco, Branko Vujanović, Vlasta Zelenko, Duško Šibl
Mjesta održavanja: Palača Milesi, Split / Umjetnička galerija, Dubrovnik /…/
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 10.7. - 10.8. 1994.


10. MATKO TREBOTIĆ
Mjesto održavanja: Franjevačka galerija, Široki Brijeg / Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 20.7. - 15.8. 1994.


11. DUBRAVKA LOŠIĆ
Vrijeme održavanja: 25.7. - 14.8.1994.


12. OSKAR HERMAN
Mjesto održavanja: Muzejsko galerijski centar - Muzejski prostor, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: Dubrovnik: 9.8. - 30.9.1994.                       


13. SLAVEN TOLJ – BUBO BUBO MAXIMUS
Mjesta održavanja: Galerija Zvonimir, MORH, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 19.8. - 19.9. 1994.


14. MIRO KERNER
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija – Luža art centar, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: 8.9. - 22.9.1994.


15. JOSIP IVANOVIĆ
Vrijeme održavanja: 23.12.1994. - 23.01.1995.


16. VLAHO BUKOVAC
/ slike iz fundusa Umjetničke galerije Dubrovnik /
Vrijeme održavanja: 23.12.1994. - 30.5.1995.                          

 





1995

1. IZAZOV MEDITERANA - 5 DUBROVAČKIH UMJETNIKA
Josip Ivanović, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Josip Škerlj, Josip Trostmann
Mjesto održavanja: Generalni konzulat Republike Hrvatske, Istambul
Vrijeme održavanja: 23.5. - 10.6. 1995.


2. IVAN MEŠTROVIĆ / STUDIJE AKTA - CRTEŽI I SKULPTURE
/ Fundacija Ivana Meštrovića /
Mjesta održavanja: Umjetnička galerija, Dubrovnik / Palača Milesi, Split / Franjevački samostan, Sinj
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 30.6. - 30.7.1995.


3. IVO DULČIĆ - IZ SAKRALNOG OPUSA
Mjesta održavanja: Galerija Zvonimir, MOHR, Zagreb / Panteao Nacional, Lisboa / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 21.7. - 21.8.1995.


4. MEDITERANSKI SUSRETI – BIENNALE LIKOVNIH UMJETNOSTI
Đuro Pulitika / Petar Barišić, Josip Diminić, Nives Kavurić - Kurtović, Branko Ružić, Miroslav Šutej / Hamdi Abdallah, Samid Nasid El Gundi, Sajjid El Qamas, Muhamed Ridda Abdussalam, Tariq Zabadi / Jacques Fournell, Jean -Gabriel Massardier, Patrick Pinon / Angelos Antonopoulos, Nikos Frantzolas, Yannis Kottis, Mina Papatheodoru - Valyrakis, Stavros Tsikoudakis / Luigi Spacal, Toni Benetton, Alberto Biasi, Romano Abate, Mauro Pancheri / Hedva Ben David, Liana Gross, Mandy Sand, Arik Schneider, Peter Weisz / Bojan Gorenec, Zmago Jeraj, Ivo Prančič, Milena Usenik
Vrijeme održavanja: 14.8. - 15.10.1995.


5. MARIJA BRAUT / USKRSNA PROCESIJA -  KORČULA
Vrijeme održavanja: 9.11. - 9.12.1995.


6. DIE HERAUSFORDERUNG DES MEDITERRANS – DREI KUNSTLER VON DUBROVNIK
Mjesto održavanja: SEFRA (Farben - und Tapetenvertrieb GesmbH), Wien  
Vrijeme održavanja: 29.11. - 15.12.1995.


7. JOSIP TROSTMANN
Mjesto održavanja: SEFRA (Farben - und Tapetenvertrieb GesmbH), Wien  
Vrijeme održavanja: 29.11. - 15.12.1995.


8. NEPOZNATI DULČIĆ
Vrijeme održavanja: 19.12.1995. - 19.1.1996.


9. IZLOŽBA UMJETNINA IZ FUNDUSA UMJETNIČKE GALERIJE DUBROVNIK
Vrijeme održavanja: prosinac 1995. - siječanj 1996.


 



1996

1. GRAFIKE SVJETSKIH SUVREMENIH UMJETNIKA - REVOLUCIJA DVJESTO GODINA POSLIJE
Valério Adami, Jean - Michel Alberola, Karel Appel, Jésus Gonzalez de Armas, Eduardo Arroyo, Georg Baselitz, Ben, Jean - Charles Blais, François Bouillon, Breyten Breytenbach, Günter Brus, Pierre Buraglio, Victor Burgin, Fode Camara, Jean - Paul Chambas, Enzo Cucchi, Daniel Dezeuze, Erik Dietman, Braco Dimitrijević, Erró, Philippe Favier, Koji Furudoi, Wolfgang Gäfgen, Zvi Goldstein, Leon Golub, Jörg Immendorff, Isidore Isou, Ilya Kabakov, Jäel Kermarrec, Peter Klasen, Jiri Kolar, Barbara Kruger, Jean Le Gac, Leonilson, Markus Lüperz, Roberto Matta, Jacques Monory, Claes Oldenburg, Olivier O. Olivier, Michel Parré, Edward Paschke, Jacques Poli, Sigmar Polke, Daniel Pommereulle, Arnulf Reiner, Bernard Rancillac, Martial Raysse, Antonio Recalcati, Klaus Rinke, Jean - Michel Sanejouand, Sarkis, Peter Saul, Antonio Saura, Antonio Segui, Richard Serra, Daniel Spoerri, Takis, Antoni Tapies, Hervé Telemaque, Gerard Titus - Carmel, Christian Zeimert
Mjesta održavanja: Muzej suvremene umjetnosti, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik
Vrijeme održavanja: Dubrovnik: 11.3. - 11. 4. 1996.


2. 7 DUBROVAČKIH UMJETNIKA - IZAZOV MEDITERANA
Josip Ivanović, Ivo Jašić, Dubravka Lošić, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Josip Škerlj, Josip Trostmann
Mjesto održavanja: Generalni konzulat Republike Hrvatske, New York
Vrijeme održavanja: 29.5. - 10.6.1996.


3. SOL ZEMLJE
/ slike i skulpture iz fundusa Hrvatskog muzeja naivne umjetnosti /
Antun Bahunek, Branko Bahunek, Nikola Brkljačić, Marija Brusić - Kovačica, Eugen Buktenica, Franjo Filipović, Dragan Gaži, Josip Gec, Ivan Generalić, Josip Generalić, Drago Jurak, Mijo Kovačić, Albina Kudeljnjak, Ivan Lacković Croata, Dragica Lončarić, Marica Mavec - Tomljenović, Martin Mehkek, Josip Pintarić, Mara Puškarić Petras, Ivan Rabuzin, Matija Skurjeni, Slavko Stolnik, Stjepan Stolnik, Đuro Varat, Ivan Večenaj, Stjepan Večenaj, Mirko Virius, Mijo Šiša Konavljanin / Dragica Belković, Josip Bičanić, Matija Generalić, Martin Hegedušić, Mijo Kuzman, Ljubica Matulec, Bara Mustafa, Sofija Naletilić - Penavuša, Franciska Petelinšek, Petar Smajić, Lavoslav Torti, Krešimir Trumbetaš / Peter Behr, Enrico Benassi, Gorki Bollar, Ferruccio Bolognesi, Erich Bödeker, Vivian Ellis, Minna Ennulat, Enrico Fereoli, Pierino Ferrari, Willem van Genk, Aldo Gentili, Pietro Ghizzardi, Rina Nasi, Nikifor, Slikar Paps, Greta Pečnik, Simon Schwartzenberg, Manfred Söhl, German van der Steen, Ondrej Šteberl
Vrijeme održavanja: 11.7. - 11.9.1996.


4. TONI BENETTON
Vrijeme održavanja: 14.8. - 14.9.1996.


5. FERDINAND KULMER / RECENTNE SLIKE 1995. – 1996.
Mjesta održavanja: Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb / Umjetnička galerija, Dubrovnik  
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 24.8. - 24.9.1996.


6. LUKŠA PEKO - KRHOTINE
Vrijeme održavanja: 10.10. - 10.11.1996.


7. BOŽIDAR JURJEVIĆ
Vrijeme održavanja: 14.11. - 14.12.1996.


8. IVO JAŠIĆ
Vrijeme održavanja: 4.12.1997. - 4.1.1998.
                                                                                                               

9. LUCIJA PEROJEVIĆ - PANDŽIĆ / BLISTAVO SVJETLO BETLEHEMA
Vrijeme održavanja: 23.12.1996. - 10.1.1997.

 





1997

1. OSNAŽENE SLIKE
/ kulturna prezentacija Sjedinjenih Američkih Država /
Eileen Cowin, Darryl J. Curran, Ruth Mayerson Gilbert, Maria Gonzalez, Linda Adele Goodine, Patrick Nagatani, Andrée Tracey, Joyce Neimanas, Pasha Rafat
Vrijeme održavanja: 12.3. - 10.4. 1997.


2. 5 DUBROVNIK COLOURISTS – DUBROVNIK' DEN 5 BÜYÜK RESSAM
Ivo Dulčić, Antun Masle, Đuro Pulitika, Josip Trostmann, Josip Škerlj
Mjesto održavanja: Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi / Fahri Korutürk Sanat Galerisi, Ankara
Vrijeme održavanja: 24.3. - 30.3.1997.


3. 5 DUBROVAČKIH KOLORISTA
Ivo Dulčić, Antun Masle, Đuro Pulitika, Josip Trostmann, Josip Škerlj
Vrijeme održavanja: ožujak – travanj 1997. 
                      


4. KRALJEVSKI AKADEMICI U DUBROVNIKU
Donald Hamilton Fraser, Ken Howard, Paul Hogarth, Brendan Neiland, Norman Ackroyd, Anthony Eyton
Vrijeme održavanja: 26.4 - 26.5.1997.


5. LUKŠA PEKO
Mjesto održavanja: Galerie Bortier, Bruxelles
Vrijeme održavanja: 30.5. - 28.6. 1997.


6. NIVES KAVURIĆ – KURTOVIĆ
Vrijeme održavanja: 6.6. - 30.6.1997.


7. 5 COLORISTI DI DUBROVNIK
Ivo Dulčić, Antun Masle, Đuro Pulitika, Josip Trostmann, Josip Škerlj
Mjesto održavanja: Matrix Croatica, Trieste
Vrijeme održavanja: 13.6. - 13.7.1997.


8. UMJETNOST IZ MALEZIJE
/ orginalni naziv izložbe -  RISALAH DARI MALAYSIA /
Khalil Ibrahim, Ismail Latiff, Chu Li, Ilse Noor, Valerie Ross, Juhari Said, Raja Shahriman Raja Aziddin, Sharifah Fatimah Syed Zubir
Vrijeme održavanja: 20.6. – 10.7.1997.


9. MEDITERANSKI SUSRETI – BIJENALE LIKOVNIH UMJETNOSTI
Josip Škerlj / Farghali A. Hafiz, Ahmed Nawar, Ahmed Fuad Selim, Farouk Wahba /  Alain Fleicher / Yannis Adamakos, Dimitra Panourgia, Kostis Gheorghiou, Yannis Ziogas, Maria Grigoriadi / Vasilije Jordan, Edo Murtić, Đuro Pulitika, Matko Trebotić, Josip Trostmann / Giorgio Celiberti, Ottorino Stefani, Franco Cilia, Annamaria Gelmi, Serena Leale / Moti Benshoshan, Dita Liron, Liana Gross, Michael Hazzin, Itzu Rimmer / Ruth Rosengarten, Joao Salema, Rui Serra / Andraž Šalamun, Mojca Smerdu / Cristobal Gabarron
Vrijeme održavanja: 15.7. - 15.10.1997.


10. FRA AMBROZ TESTEN
Vrijeme održavanja: 31.7. - 15.8.1997.


11. LUKO PALJETAK / KISTOM KAO STIHOM 1990. – 1997.
Vrijeme održavanja: 18.8. - 30.8.1997.


12. JUNKO UEDA
Vrijeme održavanja: 22.10. - 7.11.1997.


13. JOSIP ŠKERLJ - 30 GODINA RADA
Vrijeme održavanja: 14.11.1997. - 15.1.1998.


14. EVA CHOUNG FUX - PREŽIVJELI O ŽIVOTU 1945 – 1995
/ originaln naziv izložbe - MENSCHEN ÜBER LEBEN / SURVIVORS ON LIFE 1945 - 1995 Vrijeme održavanja: 25.11.1997. - 15.1.1998.


15. IVO JAŠIĆ – SKICE 19
Vrijeme održavanja: 4.12.1997. - 4.1.1998.


16. JOSIP ŠKERLJ - RADOST ROĐENJA
Vrijeme održavanja: 22.12. 1997. – 15.1.1997. 


17. IZLOŽBA IZ FUNDUSA UMJETNIČKE GALERIJE DUBROVNIK
Vrijeme održavanja: prosinac 1997. - siječanj 1998.







1998

1. EIGHT CROATIAN ARTISTS – THE MEDITERRANEAN CHALLENGE
Josip Ivanović, Ivo Jašić, Neda Kuzek, Dubravka Lošić, Lukša Peko, Đuro Pulitika, Josip Škerlj, Josip Trostmann
Mjesto održavanja: Cliff Gallery, Netanya, Izrael  
Vrijeme održavanja: 13.2.1998. - 18.4.1998.


2. PROMOCIJA MONOGRAFIJE 'JOSIP ŠKERLJ – KRALJ HERC ILI ZLATNI UZDAH TREPAVICE'
Vrijeme održavanja: 20.2.1998.


3. IVO PERVAN - MORE
Vrijeme održavanja: 20.2. 1998.


4. 5 IN MOVIMENTO
Gianpietro Carlesso, Daniel Kojo Schrade, Claudio Marini, Nino Mustica, Marco Nereo Rotelli
Vrijeme održavanja: 18.5. - 15.6.1998.


5. EDO MURTIĆ
Vrijeme održavanja: 9.7. - 6.8.1998.


6. USPOREDNOSTI - 12 FRANCUSKIH UMJETNIKA
Louis le Brocquy, Cesar, Chu Teh - Chun, Carlos Cruz - Diez, Olivier Debre, Albert Feraud, Paul Guiramand, Luis Lemos, Jean Miotte, Antonio Segui, Tony Soulie, Christian Renonciat
Vrijeme održavanja: 9.7. - 9.9.1998.


7. PET IZRAELSKIH UMJETNIKA
Asad Azi, Zadok Ben-David, Meir Pichhadze, Ariela Shavid, Yehiel Shemi
Vrijeme održavanja: 10.8.- 10.9.1998.


8. PROMOCIJA MONOGRAFIJE 'ĐURO PULITIKA'
Vrijeme održavanja: 21. 8. 1998.


9. MAROJICA MITROVIĆ – DOBA PARENJA VILINSKOG KONJICA
Vrijeme održavanja: 10.11. - 10.12.1998.


10. KISTOM ZA DUBROVNIK
/ izložba doniranih radova umjetnika BiH /
Zoran Bogdanović, Aleksandar Saša Bukvić, Sead Čizmić, Muradif Ćerimagić, Sadko Hadžihasanović, Seid Hasanefendić, Ante Jurić, Anto Kajinić, Narcis Kantardžić, Mehmed Klepo, Alija Kučukalić, Franjo Likar, Mirko Marić, Zlatko Melcher, Bekir Misirlić, Ozrenko Mrkić, Edin Numankadić, Salim Obralić, Nusret Pašić, Ljubomir Perčinlić, Nada Pivac, Afan Ramić, Halil Tikveša, Petar Waldegg, Mehmed Zaimović, Avdo Žiga
Vrijeme održavanja: 4.12.1998. - 4.2.1999.
 

11. ROSETTA ACERBI - LE LUNE DELLA LAGUNA
Vrijeme održavanja: 21.12.1998. - 25.1.1999.


12. IZLOŽBA IZ FUNDUSA UMJETNČKE GALERIJE DUBROVNIK
Vrijeme održavanja: prosinac 1998.- siječanj 1999.


 





1999.

1. IVAN RABUZIN – RETROSPEKTIVA AKVARELA (1949. – 1999.)
/ Hrvatski muzej naivne umjetnosti, Zagreb /
Vrijeme održavanja: 1.2. - 28. 2.1999.


2. DEVET DUBROVAČKIH UMJETNIKA
/ Međunarodni festival Sarajevo – Sarajevska zima  '99 /
Ivo Jašić, Neda Kuzek, Dubravka Lošić, Đuro Pulitika, Josip Škerlj, Josip Trostmann, Josip Ivanović, Lukša Peko, Marojica Mitrović
Mjesto održavanja: Gradska galerija Collegium Artisticum - Centar 'Skenderija', Sarajevo
Vrijeme održavanja: 7.2. - 25.2.1999.


3. GRANDS ET JEUNES D'AUJOURD'HUI 1958 – 1998                              
Yves Alca?s, Rémy Aron, Michel Aubert, Sinan Atilmaz, Georges Badin, Yannick Ballif, Fraçois Baerten, Romain Bermond, Charles Bezie, Ode Bertrand, Roger Bertemes, Fraçois Bhavsar, Mauro Bordin, Jagoda Buić, Pontus Carle, Teh-Chun Chu, Joze Ciuha, Félix Cuello, Gilbert Decock, Philippe Herman Dequesne, Kristian Desailly, Pierre Dessons, David Fargot, Gallois Danielle, Horacio Garcia Rossi, Oscar Gauthier, Justo Bravo Gonzalez, Vincent Guzman, Jörg Hermle, Octavio Herrera, Pascal Honore, Paul Jenkins, Eduardo Jonquieres, Jean-Pierre Junius, Pierre Lamalattie, Bernard Leijs, Luis Lemos, Esti Levy, Guy de Lussigny, Claude Mancini, Bernard Mandeville, Tung-Wen Margue, Magali Martin, Matsutani, Jean Miotte, Vera Molnar, Marie-Rose Montassut, Ulrike Nagel, Aurélie Nemours, Laurent Nunziatini, Pérez-Flores, Bernard Piga, Giustio Pilan, Rui Prazeres, Alberto Reguera, Hans Riedl, Bjarne Rötterud, Edgar Saillen, Satour, Tony Soulie, Mihoko Sueyasu, Martin James-Vaugh / Boris Demur, Sandro Đukić, Dražen Grubišić, Zlatko Keser, Igor Kuduz, Edo Murtić, Igor Rončević, Đuro Seder, Matko Vekić, Mirjana Vodopija, Zlatan Vrkljan / Eun-Sun Cho, Eiji Hama, Hiroshi Ishimaru, Kyoto Ito, Yuka Kawakami, Masami Kikuchi, Junichiro Kitagawa, Kazumi Morimoto, Kaori Okano, Setsu Ohsawa, Kasue Shimizu, Masahiro Shiragawa, Junychi Sugawara, Tsuguo Takeuchi, Nasayuki Tamura, Toshiyuki Tanaka, Junko Ueda, Hisao Uehara, Kenji Wakasugi, Toyochige Watanabe, Katsuro Yoshida, Minoru Yoshida / Joao Alfaro, Mario Branco, Luis Darocha, Manuel Gantes, Nuno Medeiros, Filipe Patricio, Joao Ribeiro, Mario Rita, Rico Sequeira, Filomena Serra / Tamer Akakinci, Tangül Akakinci, Nafi Çil, Süleyman Velioglu, Güven Zeyrek / Eduardo Azuaje, Luis Barreto, Alberto Carlos Castillo, Asdrubal Colmenarez, A?da Cortez, Argenis Diaz, Roberto Nortafranchesco, Gustavo Sanchez, Irene Szabadics   
Mjesta održavanja: Espace Eiffel – Branly, Paris / Association EU–JAPON, Soko Gallery, Tokyo / Galerie ' Am Tunnel', B.C.E.E., Luxembourg / Galerie Dieleman, Château de Petit – Leez, Grand-Leez (Gemloux) / Meštrovićev paviljon, Zagreb / Umjetnička galerija Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovik): 17.2. - 25.3.1999.
 

4. IZLOŽBA IZ FUNDUSA UMJETNIČKE GALERIJE DUBROVNIK
Vrijeme održavanja: travanj-svibanj 1999.


5. DEAN GOLJA & BORIS CVJETANOVIĆ
Mjesta održavanja: Muzej grada Rijeke, Rijeka / Gradska loža, Zadar / Umjetnička galerija Dubrovnik /  HDLU - Galerija proširenih medija, Zagreb / Mala galerija Sv. Anto, Sarajevo
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 4.5. - 16.5.1999.


6. UMJETNIČKA ŠKOLA LUKE SORKOČEVIĆA - IZLOŽBA MATURALNIH RADOVA 1998 / 99
Nataša Bašica, Ivana Bonić, Mercedes Bratoš, Sanja Burković, Anamarija Didović, Marina Đurović, Petra Farac, Katarina Gavrilica, Edina Sejdi, Srđan Vasić, Maja Vojvoda, Fani Župan
Vrijeme održavanja: svibanj 1999.


7. LIANA GROSS – SVJETALA I BOJE NEGEVA
Vrijeme održavanja: 11.6. - 30.6.1999.


8. MEDITERANSKI SUSRETI – BIJENALE LIKOVNIH UMJETNOSTI
Josip Trostmann / Mersad Berber, Anto Kajinić, Mustafa Skopljak / Ayman Elsemary, Leila Izzet, Sobhi Girgis, Halim Yacoub / Martin Caminiti, Henry Kalam / Ioannis Mouhasiris, Dimitra Koumandaki, Katerina Papadimitropoulou, George Vlassopoulos, Yannis Pavlidis / Fulvio Juričić, Vatroslav Kuliš, Dubravka Lošić, Vjekoslav Vojo Radoičić, Gorki Žuvela / Mario Benedetti, Agostino Bonalumi, Eugenio Carmi, Lucio del Pezzo, Marialuisa de Romans / Orit Raff / Nuno Medeiros / Živko I. Marušič, Lujo Vodopivec
Vrijeme održavanja: 15.7. - 15.10.1999.


9. ROBERTO SANESI – LA FENICE, PER SHAKESPEARE
Mjesto održavanja: Umjetnička galerija Dubrovnik – kapelica
Vrijeme održavanja: 15.7. - 15.10.1999.


10. JOSIP IVANOVIĆ – SAN VIRTUALNE NOĆI
Vrijeme održavanja: 12.8. - 12.9.1999.


11. MILOVAN STANIĆ – SLIKE I CRTEŽI
Vrijeme održavanja: 23.12.1999. - 23.1.2000.


12. IZLOŽBA IZ FUNDUSA UMJETNIČKE GALERIJE DUBROVNIK
Vrijeme održavanja: prosinac 1999. - svibanj 2000.

 




2000.

1. BORIS PODRECCA – POETIKA RAZLIČITOSTI
Mjesta održavanja: HAZU (Hrvatski muzej arhitekture) - Gliptoteka, Zagreb / Umjetnička galerija Dubrovnik  
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 31.5. - 28.6.2000.


2. IZLOŽBA MATURALNIH RADOVA UMJETNIČKE ŠKOLE LUKE SORKOČEVIĆA
Boris Jović, Marija Lipanović, Ivana Lujak, Ivan Mladošić, Ana Mušćet, Deša Petričić, Pero Poljanić, Martina Poša, Jelena Seferović, Lidija Seferović, Petrunjela Vuković, Latica Zekić, Eva Zvrko
Vrijeme održavanja: 16.- 25. 6. 2000.


3. ANTO KAJINIĆ
Vrijeme održavanja: 18.7. - 18.8.2000.


4. NINA ACKOVIĆ
Vrijeme održavanja: 25.8. - 10.9.2000.


5. VANJA RADAUŠ
Vrijeme održavanja: 15.9. - 15.10.2000.


6. NINA KĘDZIERSKA - TAPISERIJE
/ u sklopu manifestacije 'Poljski dani u Dubrovniku'  /
Vrijeme održavanja: 29.9. - 6. 10.2000.


7. VLAHO BUKOVAC (1855. – 1922.)
Mjesta održavanja: Moderna galerija, Zagreb / Umjetnička galerija Dubrovnik
Vrijeme održavanja (Dubrovnik): 19.12.2000. - 19.1.2001.



VIRTUALNI VODIČ